אריה דרעי
דרעי. נחקר 7 שעות | צילום: פלאש 90, חדשות

לאחר שבע שעות חקירה, תמה חקירתו של שר הפנים אריה דרעי בלהב 433 במשטרה - כחודש לאחר חקירתו הקודמת. דרעי חשוד בעבירות מס, מרמה והפרת אמונים, וגם רעייתו נחקרה מספר פעמים בחשד למעורבות בפרשת עמותת "מפעלות שמחה" שהיא עומדת בראשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש שעבר, עם הגעתו לחקירה הקודמת, אמר: "נשיב תשובות לכל השאלות. אין לנו ספק שהכל יהיה טוב ויסתיים בטוב בעזרת השם". החקירה משותפת למשטרת ישראל, חקירות מס הכנסה ת"א- רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור במשרד המשפטים, ובליווי ופיקוח של היועץ המשפטי לממשלה.

לפני חודשיים התייחס דרעי לחקירתו בפעם הראשונה ואמר בתכנית הרדיו "דקלסגל" כי "הם עושים את עבודתם, אני עושה את עבודתי. אני מרגיש בטוח". דרעי דיבר על החקירות שעבר וסיפר כי חש כבוד רב לחוקריו. "הייתי שם כמה פעמים ועניתי על השאלות", שחזר. "אני ממשיך לעבוד, הם עושים את עבודתם, אני מכבד אותם, הכול בסדר. אני עושה את עבודתי". דרעי טען במהלך הריאיון כי הוא חש בטוח בעמדתו, וכי החקירה עצמה תרמה למפלס הביטחון שלו.

יפה דרעי. חשודה גם כן
יפה דרעי. חשודה גם כן | צילום: פלאש 90

"אני מרגיש טוב מאוד, אני מרגיש בטוח ולא מודאג", סיפר השר באותו ריאיון, בהתייחסות נדירה לחשדות נגדו ונגד רעייתו. "אני מרגיש עוד יותר בטוח אחרי השאלות ואחרי התשובות. מה שיש לי לענות עניתי במשטרה, זה הדבר הנכון".

חשד לעבירות מס, מרמה והלבנת כספים

השר דרעי ורעייתו נחקרים בשני נושאים עיקריים. הראשון - חשד לעבירות מס, מרמה והלבנת כספים בעסקאות נדל"ן, כשבאחת מהן הועברו נכסים בשכונת גבעת שאול בירושלים בבניין בן חמש דירות, מאריה דרעי לאחיו שלמה. עסקה שנייה קשורה לבית משפחת דרעי בספסופה, שהקמתו מומנה על פי החשד מכספים שלא דווחו לרשויות המס.

הנושא השני נוגע על פי הידוע לעמותת "מפעלות שמחה", שבראשה עומדת הגברת יפה דרעי, כפי שנחשף במהדורה המרכזית. בשגרה, העמותה מפעילה בתי ספר, סמינרים ומוסדות חינוך אחרים. יחד עם זאת, גיוס התרומות ובעיקר השימוש שנעשה במקצת מכספי התרומות מעלים חשד לפלילים ולעבירות מס.