צפו בריאיון (צילום: רויטרס)
מספר תעודת הזהות נגנב | צילום: רויטרס

"בעלי מת, איך הוא יכול לבצע רכישות באלפי שקלים?": ח' מאזור המרכז איבדה את בעלה בנסיבות מצערות לפני כ-7 שנים. לאחרונה, היא הופתעה לקבל שיחת טלפון לביתה מחברת הסלולר "פרטנר" - בה נאמר לה שיש לו חוב על סך אלפי שקלים לאחר שרכש שני מכשירים חדישים - שנתיים לאחר שנפטר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"התקשרה אליי עורכת דין מטעם החברה שטענה שיש חוב על שמו בסך 8,000 שקלים לאחר שרכש שני מכשירים בדצמבר 2011", מספרת ח' בשיחה עם חדשות 2 Online. "אמרתי לה: 'איך זה הגיוני? הוא מת כבר ב-2009' ושאני לא מבינה בכלל מאיפה זה מגיע ואיך זה בכלל ייתכן".

לאחר בירור שערכה, עלתה תמונה מדאיגה למדי: "גיליתי שיש אדם שהתחזה לבעלי המנוח והשתמש במספר תעודת הזהות שלו לצורך הרכישה - ושזה אדם שאני אפילו מכירה במשך שנים". לדבריה, אותו מכר שלה אפילו החתים הוראת קבע על שמו של בעלה המת - וזה לא הכל.

"בפרטנר אמרו לי שאפילו יש הקלטה שבה אני נשמעת בקולי מאשרת לבעלי לבצע את הרכישה של שני המכשירים", היא מספרת, "מה שמעלה את החשד שאישה נוספת, אולי בת הזוג של אותו מתחזה, התחזתה אליי כדי לאפשר את רכישת המכשירים על שם בעלי המנוח".

"אני מתקשה לישון, איך אדע שלא ידרשו ממני לשלם עוד חובות?"

ח' מיהרה לפנות למשטרה, שם הגישה תלונה על התחזות - ודרשה במקביל מהחברה שתקפיא את דרישתה לחוב ממנה, כיוון שכאמור לא היא ובטח לא בעלה היו אלה שביצעו את הרכישה המדוברת.

"אני לא ישנה בלילה", היא מספרת, "לחשוב שזה ככל הנראה מישהו שאני מכירה שעושה את הדבר הזה? ומאיפה אדע בדיוק מה עושים עם תעודת הזהות של בעלי ומאיפה יצוצו עוד דרישות הזויות ומקוממות כאלה?".

"יש לבעלך חוב". סניף פרטנר (צילום: צילום: סיון פרג')
"יש לבעלך חוב". סניף פרטנר | צילום: צילום: סיון פרג'לדבריה, מהחברה לא יוצרים איתה קשר ומעדכנים אותה מה קורה: "אף אחד שם לא הודה בטעות כלשהי שנפלה שהובילה לדרישת תשלום החוב המגוחכת הזו. אני דורשת תשובות ושההתחזות הזו תתגלה".

מחברת "פרטנר" נמסר בתגובה לידיעה: "בהמשך לכך שהלקוחה עדכנה כי היא ממשיכה את הטיפול מול משטרת ישראל, ולאור הנסיבות המורכבות של המקרה, עדכנו את הלקוחה על החלטת החברה להסיר ממנה את החוב שיוחס לה".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "התיק נבדק".