במסגרת חקירתו של הרב אליעזר ברלנד, החשוד בביצוע מעשים מגונים בארבע נשים ובמעורבות בתקיפת בעלה של אחת המתלוננות נגדו, הועברו לידי המשטרה חומרים חדשים הכוללים תיעוד של הרב בשיעור לתלמידיו ב-2013 - לפני שברח מהארץ. בסרטון נשמע הרב אומר לאחד מחסידיו לקחת לבנת חבלה ולשים מתחת למיטת אדם כלשהו: "שילך ישר לגן עדן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך השיעור שצולם נראה אחד מחסידיו של הרב ניגש ולוחש משהו על אוזנו ואז אומר הרב ברלנד: "שמו לו מטען? מי ניסה לעשות את הדבר הזה? שלומי, אתה נחמן כן? עכשיו אתה נוסע לראשון לציון ומטפל באלה ששמו את המטען. נחמן נוסע הוא מוכשר לזה. יש לבנת חבלה בבית אתה שם את הלבנת חבלה מתחת למיטה שלו. לבנת חבלה, שיילך ישר לגן עדן".

בצהריים יתקיים בבית המשפט המחוזי בלוד דיון בערעור שהגישה המשטרה על החלטת בית משפט השלום בראשון לציון מאתמול לשחרר את הרב ברלנד למעצר בית.

תומכי הרב ברלד (צילום: חדשות 2)
הפגנת התמיכה אתמול ברב מחוץ לביהמ"ש | צילום: חדשות 2

אתמול קיימו חוקרי היאחב"ל עימותים בין הרב לבין כמה מהמתלוננות נגדו. הרב הכחיש את החשדות החמורים מכל וכל ופרקליטתו, עורכת הדין רחל תורן, טוענת כי בכמה מהאישומים של המשטרה אין עבירה פלילית.

עם הגיעו של הרב ברלנד אתמול לדיון בבית המשפט המתינו לו בחוץ מאות תומכים שקיימו הפגנת מחאה. המפגינים ובהם עשרות נשים וילדים הניפו שלטים בהם נכתב בין היתר "העם עם הצדיק". כוח גדול של עשרות שוטרים, בלשים ושוטרי יס"מ אבטח את הכניסה לבית המשפט ואת הרחובות הסמוכים.