בנימין נתניהו וארי הרו
הרו ונתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

פרסום ראשון: העדות של ראש הסגל לשעבר של נתניהו, ארי הרו, הפכה לחקירה באזהרה במשטרה ונמשכה היום (חמישי) כבר יותר מ-12 שעות, במהלכן המשיך לשתף פעולה ולא שמר על זכות השתיקה - גם כשהוזהר. החקירה תוכננה בקפידה במשך זמן רב על ידי בכירי החוקרים ביחידת להב 433. חוקרי המשטרה זימנו לעדות עובדת נוספת בלשכת רה"מ שעסקה בקשרי נתניהו עם תורמים אמריקנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום החקירה הודיעה המשטרה כי הרו נעצר ונשלח למעצר בית של חמישה ימים. "יחידה ארצית של משטרת ישראל חקרה היום באזהרה בכיר לשעבר במשרד ראש הממשלה בגין חשד לביצוע עבירות מרמה, זאת במסגרת בדיקה שהיא מנהלת. בתום חקירתו שוחרר לביתו בתנאים מגבילים", נמסר.

החקירה החלה בשעות הבוקר, כשהרו התבקש להתלוות לשוטרים מיד עם נחיתתו בארץ - כפי שפרסמנו לראשונה בחדשות 2 Online. בחלוף כמה שעות החוקרים הודיעו להרו שהוא חשוד וזאת למרות שהמשטרה ניסתה "להרדים" את התקשורת בנושא ודוברת אגף החקירות הבהירה שהוא לא חשוד.

ההערכה היא כי אם יימצא חומר מפליל נגד הרו בפרשה, יוצע לו להפוך לעד מדינה נגד נתניהו. כך או כך מדובר במהלך דרמטי בבדיקה נגד נתניהו, שטרם הפכה רשמית לחקירה.

נתניהו. ברא לעצמו יריב
נתניהו, ארכיון | צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות

יש לציין כי הרו ריכז בעבר את התרומות לנתניהו בארצות הברית ומתנהלת נגדו חקירה בחשד למכירה פיקטיבית של חברה. גורם המקורב למעורבים אמר כי המידע שקשור להרו ונתניהו "עשוי להביך מאוד ציבורית את נתניהו, אך לא ברורה אם בכלל מידת פליליותו".

הבוקר נמסר כי עדותו של הרו תעסוק בבדיקה עליה הודיע היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט בעניין נתניהו. הרו נחקר לפני מספר חודשים בחשד שלמרות היותו איש ציבור ובזמן שהצהיר על אי ניגוד עניינים כמתחייב, הוא הציג מצג שווא לפיו מכר חברה בבעלותו, אף על פי שבפועל - כך על פי החשד - המכירה הייתה פיקטיבית והוא המשיך לנהל את החברה וליהנות מפירותיה. בסוף החקירה ההיא נשלח הרו למעצר בית בלבד.

פרקליטו של הרו, עו
עו"ד בלכר | צילום: חדשות 2

עו"ד רועי בלכר ממשרד גולדפרב זליגמן, המייצג את הרו, מסר בתגובה: "הנושא מצוי בחקירה ולכן לא אוכל להתייחס".