אילוסטרציה
הצצה לעולם סוחרי הסמים | צילום:

כתב אישום שהוגש בשבוע שעבר חושף מעט מעולמם של סוחרי הסמים. תכתובת מסרונים בין סוחר הסמים לבין הבלדר לאחר נחיתתו בנתב"ג מעניקה הצצה לרגעי המתח, דקות לפני שנעצר עם מזוודה ובה 7 קילו של קוקאין, בשווי מיליוני שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי כתב האישום, משה קליין מבני ברק שנשא בכליו את מזוודת הסמים, נשכר בעבור 40 אלף שקלים להעביר את המשלוח. מדיונים קודמים שנערכו בתיק עולה כי משלוח הסמים נתפס רק בחלקו. לאחר שתפסו בלשי המשטרה את קליין בנתב"ג הספיק בלדר נוסף, שעל פי החשד היה עמו, למסור את המזוודה השנייה ונתפס רק מספר שעות לאחר מכן. מזוודת הסמים שלכאורה הייתה בידו של הבלדר השני, טרם נמצאה.

ההתכתבות בין הסוחר לבלדר
ההתכתבות בין הסוחר לבלדר | צילום:

המסרונים שהגיעו לחדשות 2 מעניקים הצצה לרגעים שקדמו ללכידת הבלדר על ידי השוטרים. בהתכתבות בין השניים, כיוון הסוחר את קליין לרכב שהמתין לו בחניון. בהודעות ניכרת רמת הלחץ בו נמצא הסוחר, כשהוא מתקשר לבלדר שלא עונה לו ומפציר בו בהודעה לענות חזרה.

במשך דקות ארוכות ניסה הסוחר להשיג את קליין באמצעות שיחות טלפון ומסרונים ללא הצלחה, כשלבסוף הגיב קליין עם מסרון שלא הרגיע את הסוחר. "אני מחפש את הרכב, אל תשלח לי הודעות אני לא פחות לחוץ ממך, כשאהיה בדרך ליבנה אתקשר", כתב.

הסוחר חושד, ומנסה להכחיש מעורבות

לאחר שנתפס, ביקשו החוקרים מקליין להמשיך ולהתכתב עם מפעילו, כדי לקבל ממנו פרטים נוספים אודות רשת ההברחה. כשזיהה הסוחר שמשהו אינו כשורה, התקשר לבלדר והמשיך לשלוח מסרונים, אך ללא הצלחה. "מה אתה דפוק? עלו עליך אה? לאן נעלמת?", כתב הסוחר.

השניים נלכדו ע"י המשטרה
השניים נלכדו ע"י המשטרה | צילום:
התכתבויות בין סוחר לבלדר
צילום:השוטרים שהחזיקו בשלב זה את המכשיר הסלולרי של קליין, ניסו להרגיע את חשדותיו והחזירו לו מסרון בשמו שהוא עדיין מחפש את הרכב. הסוחר שעדיין חושד, מתנער מהוראותיו הקודמות וטוען שהוא בכלל נמצא בחו"ל: "אין רכב לא יודע על מה אתה מדבר, אני לא בארץ בכלל". 

למרות החשד, ממשיך הסוחר את ההתכתבות ושולח את הבלדר לכתובת בה תבוצע המסירה ויתבקל התשלום. השוטרים שהמשיכו לכתוב בשמו של קליין, ציינו שהוא מחכה במונית עם המזוודה. "אתה לא מבין כמה זה מסוכן ואני עייף מת, ממתין במונית", כתבו.

אין תמונה
עו"ד ניר יסלוביץ'

"מרשי כופר במיוחס לו וטוען כי מפעיליו הוליכו אותו בכחש בציינם כי המזוודה מכילה יהלומים, אמר עו"ד ניר יסלוביץ המייצג את קליין. "מרשי הינו שליח תמים וכך יתברר גם בבית המשפט. צר לי שמשטרת ישראל מנסה לצוד בלדרים תמימים ולא את מפעיליהם שהם אלה שגורפים הון ומרעילים את הציבור בסמים קשים".