צבע על פניו של פעיל הימין - לעיני המצלמות: אמש (רביעי) התקבצו עשרות פעילי ימין מול הקריה בתל אביב למפגן תמיכה בחייל היורה אלאור אזריה, שבימים אלה מתנהל המשפט המתוקשר והסוער נגדו בבית הדין הצבאי. במהלך ההפגנה, התפרצו לאירוע כמה חשודים ותקפו את המשתתפים. כעת נחשף התיעוד מהתקרית, שסותר את גרסתם של חלק מהחשודים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתיעוד המקרה, נראים פעילי הימין כשהם שרים ומניפים דגלי ישראל - אחד מהם היה ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי. בשלב מסוים, מגיח למקום אחד מהחשודים שמתועד כשהוא שופך צבע על פניו של בן ארי - ונמלט מהמקום. לאחר שתקף את בן ארי, החלו המפגינים לזעוק לעברו ולנסות לתפוס אותו. 

אחד המפגינים שנפצע בתקיפה
מארגן ההפגנה שהותקף בגז מדמיע פונה | צילום:

המשתתפים בצעדת התמיכה באזריה הופתעו על ידי חמישה חשודים רעולי פנים שנעצרו על ידי המשטרה ונלקחו לחקירה. שלושה מהמפגינים פונו לבית החולים איכילוב במצב קל מאוד לאחר שנפגעו מהתזת הצבע והגז המדמיע.

פעילי השמאל החשודים בתקיפה נעצרו 

לאחר האירוע, נעצרו חמישה פעילי שמאל בחשד שתקפו עם גז מדמיע וצבע את המפגינים והיום הובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. הטוען המשטרתי, יוני הירשהורן, אמר בדיון כי מדובר בחבורה של בריונים שתקפה צעדה ברישיון. לדבריו, הם הגיעו למקום כשהם רעולי פנים, התיזו גז מדמיע ושפכו נוזל צבע: הוא טען כי גז מדמיע הותז גם על השוטרים שחצצו בין הנצים.

לשלושה מחמשת החשודים מיוחסות עברות של איומים, תקיפה שוטר והפרעה לשוטר, ולשניים נוספים מיוחסת גם עבירה חמורה יותר של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. אחד משני החשודים להם מיוחסת תקיפה הגורמת חבלה של ממש טען בחקירתו כי הוא הותקף על ידי המפגינים ועל ידי השוטרים. "המשטרה באופן מגמתי החליטה לעצור רק צד אחד מבלי שעצרה מהצד השני", האשים.

עו"ד אנו לוסקי, המייצגת את חלק מהעצורים, אמרה בדיון כי אחד מהם הותקף באמצעות דגל על ידי שניים מהמפגינים. לטענת העצורים הם פנו לשוטרים והתלוננו על אלימות מצדם של המפגינים.
השופטת רונית פוזננסקי-כץ שחררה למעצר בית שלושה מהחשודים והאריכה את מעצרם של השניים הנוספים החשודים בעברה החמורה יותר עד מחר. השופטת הטילה צו איסור פרסום על פרטיהם ותמונותיהם של החשודים מחשש לפגיעה בהם על ידי פעילי ימין.

ח"כ לשעבר בן ארי לאחר התקיפה
התוקפים נעצרו ונלקחו לחקירה | צילום:במקביל, נערך בבית המשפט דיון גם בעניינו של מארגן העצרת צבי יהודה עזרא, פעיל במפלגת "עוצמה יהודית", שנעצר אמש לאחר שתקף את אחד הצעירים שהפריעו לעצרת. לאחר שעזרא נפגע מהתקיפה ופונה לקבלת טיפול בבית החולים איכילוב, הוא זיהה שם את אחד מהתוקפים שנפצע גם הוא ובעט בו, כשזה היה אזוק.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את החשוד, אמר בבית המשפט כי "גם באיכילוב המשיכו התוקפים המקוריים שהגיעו לטיפול רפואי לקלל את מרשו". בית המשפט החליט לשחרר את עזרא.