בעל המשאית ממושב בית אלעזרי, החשוד שירה למוות בגבר שפרץ למשק שלו, שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. במשטרה עדיין מחפשים אחר שני החברים הנוספים בחוליית גנבי הרכב שפרצה למושב: השניים מוכרים למשטרה - וככל הנראה הצליחו לברוח לשטחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קצין בכיר במשטרת מחוז מרכז אמר לחדשות 2 Online כי איתור השניים נמצא בעדיפות גבוהה וכי החקירה נמשכת: "נשים את ידינו גם עליהם". דורון שידלוב, ראש המועצה האזורית ברנר שבשטחה נמצא בית אלעזרי, התראיין לתכנית "שש עם עודד בן עמי" וסיפר על היכרותו על החשוד: "תושב נורמטיבי לכל דבר, אוהב חיות ואוהב אדם, הייתי מופתע שזה קרה לו. לפני מספר שבועות פרצו לבית של אמו של החשוד, שמתגוררת בסמוך אליו, ולו עצמו ניסו לפרוץ למשאית".

"במועצה שלנו אנחנו חווים פריצות ערב-ערב יום-יום, תופעה שכיחה שקיימת", הוסיף שידלוב. "לפי הסטטיסטיקה יותר מ-90 פריצות מתחילת השנה גם ביום וגם בלילה. אנחנו עובדים בשיתוף עם המשטרה, אבל זה לא מספיק - התושבים חוששים להיות בבתים ולהסתובב בערב, יש בעיה של ביטחון. התושבים מתאגדים יחד ברשתות החברתיות ויוצאים להגן על רכושם וביתם, זה לא דבר סביר".

ראש המועצה הוסיף וטען להגנת התושב: "ממה שלי ידוע מהפרטים, זו הייתה הגנה עצמית של התושב –אבל נשאיר למשטרה לחקור ולעשות את עבודתה. ככל הידוע לי התושב היה חקלאי שלא הצליח ועבר לעסוק בנהיגת משאית. הוא קם בבוקר ושמע את המשאית השנייה דלוקה. אנחנו דוחפים מאוד שבכל בית תהיה מערכת אזעקה, קוראים לעירנות של התושבים – אבל הנגבים מאוד נחושים לקחת רכוש גם מתוך הבתים וגם כלי רכב. התושבים לוקחים את האחריות ומתחילים לשמור על רכושם. אני מקווה מאוד שהגנבים לא יבואו יותר לאזורנו".

"לא חשבתי שאגיע לסיטואציה הזו" (צילום: חדשות 2)
זירת האירוע הבוקר | צילום: חדשות 2

"הייתי מפוחד, יריתי באוויר"

קודם לכן שחזר החשוד בחקירתו במשטרה את השתלשלות האירועים לפנות בוקר. "הפורצים אמרו לי 'תיכנס הביתה או שאתה מת'", סיפר. מהחקירה אף עלה כי ההרוג היה מוכר משטרה מאירועי פריצה נוספים. הנהג עוכב לחקירה והוא חשוד בעבירה של הריגה.

"שמעתי רעשים, יצאתי החוצה עם האקדח שלי", סיפר. "ראיתי חולייה של שלושה גנבים מנסים לפרוץ למשאית שלי, שהייתה כבר מונעת. צעקתי לעברם שיעזבו את המקום. הם אמרו לי 'תיכנס הביתה או שאתה מת'. אז שמעתי שהם מדברים ביניהם בערבית. התחלתי לסגת אחורה, מעדתי, הייתי מפוחד, ותוך כדי מעידה יריתי כדורים באוויר כמה פעמים".

ההרוג הוא גבר בשנות ה-30 לחייו, פלסטיני שבשלב זה נבדק האם שהה בישראל בניגוד לחוק. בבדיקה נוספת התגלה כי להרוג עבר עשיר מאד בתחום ההתפרצויות והגניבות באזור המרכז. החשוד בירי עדיין בחקירה במשטרת רחובות, ובתום החקירה יוחלט האם להביא אותו להארכת מעצר או לשחררו לביתו בתנאים מגבילים.

כוחות משטרה וצוותי מד"א הוזעקו הבוקר בעקבות דיווח על אדם פצוע השוכב בשדה סמוך לכביש 40, באיזור גדרה. בתום פעולות החייאה נאלצו הפרמדיקים לקבוע את מותו של הפצוע שנורה, על פי החשד, לאחר שניסה לגנוב משאית.

במוקד 100 של המשטרה התקבל הדיווח מבעל המשאית על שלושה חשודים שניסו לגנוב את הרכב. לטענתו הבחין בחשודים ויצא לעברם, השלושה איימו עליו במוט והוא נאלץ לירות באוויר על מנת להרחיקם. במהלך סריקות נרחבות שערכה המשטרה בזירה אותרו כתמי דם, שהובילו למציאת הגופה בשדה הסמוך ליישוב.

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.