מוטי חסין
חסין בבית המשפט, ארכיון | צילום: פלאש 90 / מוטי קימחי

הותר לפרסום: ראש ארגון הפשע שנעצר אתמול (שלישי) הוא מוטי חסין. מעצרו הוארך היום ב-14 יום ובית המשפט התיר לפרסם את שמו. חסין חשוד במעורבות בשני מעשי רצח שאירעו בשנים האחרונות בגוש דן: כעת מתברר שבחקירתו הטיחו בו השוטרים חשד במעורבות ברצח לג'ורדן אזולאי  - כמו גם החשד למעורבותו ברצח העבריין איציק גפן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

סניגוריו של חסין, עו"ד רצון דרחי, אליקה לוין ושאול ציון, אמרו לאחר הדיון:  "לא דובים ולא יער, אין כלום בחשדות נגדו". הארכת המעצר בוצעה בהסכמה בין הצדדים.

בפרשה כולה עצורים מספר חשודים וחוקרי היאחב"ל מייחסים להם חשדות למעורבות בשמונה מעשי רצח וניסיונות למעשי רצח ועבירות נוספות.

הפרשה מנוהלת בליווי פרקליטויות תל אביב ומרכז (פלילי). במסגרת הפרשה נחקרים חשדות למעורבות במספר אירועים: מקרי הרצח של ג'ורדן אזולאי, שרון מזרחי, יצחק גפן, מור אלגרבלי, משה אנחייסי, רמי אמירא ובר כהן. בימים האחרונים נחקרים אירועים נוספים, בהם רצח אבי דוד בבת ים באוקטובר 2011 ומספר ניסיונות רצח וקשירת קשר לפגיעה באחרים בשנת 2012.

אחד העצורים חשוד במעורבות במקרה הרצח של העבריין יצחק (איציק) גפן בדצמבר 2011 בתחנת דלק בחולון כמו גם במספר ניסיונות לרצח. יחד עמו נעצרו שמונה חשודים נוספים במעורבות ב-8 מקרי רצח אחרים שאירעו באזור גוש דן. רוב הנרצחים השתייכו לארגון הפשע של יצחק אברג'ל או בפלגים שקשורים אליו. פענוח מקרי הרצח ומעצר החשודים התאפשרו הודות לעד מדינה אחד, שהפליל את החשודים. העד היה עצור בעבר, זוכה ושוחרר.

אילוסטרציה
גל המעצרים נמשך | צילום: החדשות

כמו כן נחקר ניסיון רצח באמצעות מכונית ממולכדת ב-2015 - ניסיון חיסול שסוכל על ידי המשטרה - כמו גם זריקת רימון לבית בראשון לציון וגניבת נשק צה"לי מחייל ברכב בבת ים בדצמבר 2014.

מקרה נוסף שנחקר במסגרת הפרשה הוא אחזקת אמל"ח שתפסה המשטרה בגן ילדים בתל אביב - תיק שהוביל להרשעת אדם אחד וכעת נחקר האם אחרים היו מעורבים במעשה. לחלק מהחשודים מיוחסת עבירה של סחיטה באיומים והצתה של דוכנים בשוק הכרמל בתל אביב במהלך שנת 2015. 

עזרי עמרם השתתף בהכנת הידיעה.