לפני כשבועיים נגנבו 44 כבשים ממשק חקלאי במושב רינתיה שבאזור פתח תקווה. יחד עם הכבשים שנגנבו גם שני הכלבים האהובים של בעל המשק, שגודלו על ידיו מהרגע בו הם נולדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית של מג"ב מרכז. מיד עם הגעתם למקום הגניבה, החלו לוחמי היחידה בחיפושים אחר מסלול הבריחה של הגנבים, ולאחר שזיהו את העקבות, החלו להתחקות אחריהם. העקבות הובילו לעבר הכפר דיר בלוט, הנמצא בתוך תחומי יהודה ושומרון, מרחק כמה קילומטרים ממקום הגניבה. בעודם הולכים אחר העקבות, איתרו הלוחמים 11 כבשים שהיו תשושות מכדי להמשיך בדרך ואספו אותם לבדיקה וטרינרית בטרם יושבו לבעליהם החוקי.

ביום רביעי האחרון בשעות הבוקר המוקדמות, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל ביחידה, פשטו הלוחמים יחד עם כוחות צה"ל על מתחם בכפר דיר בלוט שבו על פי החשד הוחזקו חלק מהכבשים הגנובות. למרבה שמחתם של הלוחמים, מיד עם הגעתם למקום הם הצליחו לאתר את הכלבה סטאר כשהיא קשורה לעץ. בנוסף איתרו הלוחמים שש כבשים נוספות ואת הכלב השני.

בעל המתחם נעצר יחד עם שניים נוספים ששהו במקום ועל פי החשד שותפים לעבירה. החשודים נחקרו ומעצרם הוארך בחמישה ימים. ביום חמישי האחרון בשעות הצהריים, בעקבות מידע מודיעני נוסף שעלה בחקירת החשודים, הגיעו לוחמי היחידה למתחם נוסף בכפר קיביא, שם איתרו 10 כבשים נוספות.

"האירוע הזה מסביר בצורה ברורה מדוע אנו משקיעים מאמצים מודיעינים ומבצעיים גדולים במאבק כנגד הפשיעה מהסוג הזה. מעבר לפן הפלילי ולנזק הכלכלי הברורים מאליהם שבהם אנו מטפלים ביד קשה, ניתן לראות את הקשר הרגשי שבין מגדל, לחיות המשק שלו ואת הנזק הרגשי שהגניבה כזו עשויה להסב להם", ציין מפקד ימ"ר מג"ב מרכז.