בעוד הרב ברלנד מתמודד עם כתב אישום שהוגש נגדו על עבירות מין שביצע בארבע נשים ותקיפת בעלה של אחת מהן, מתפרסם היום (שלישי) סרטון בו הרב מודה לראשונה ששלח את בנו להצית לפני כ-17 שנים תחנות אוטובס במחאה על כרזות פרסום שהוצגו בהן וכללו תמונות של נשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטון, שצולם לפני כחמש שנים, הרב מודה לראשונה ומתפאר באזני חסידיו, כי הוא זה ששלח את בנו ואנשיו להצית עשר תחנות אוטובוס במקומות שונים ברחבי הארץ. במהלך האירוע עצמו הוצתו בבת אחת כל עשר התחנות, כשהמכנה המשותף ביניהן היה "תמונות תועבה" שהופיעו בשלטי הפרסום.

"זה היה "זאת חנוכה" (היום האחרון של חג החנוכה), לפני 17 שנה זה היה...", אומר הרב לתלמידיו בסרטון. "נסעו לראשון לציון, נסעו לבת ים, נסעו לחולון, ועשו, עשו... בכל מקום שהיה איזה תמונה (של אשה לא צנועה) אז עשו מזה נר חנוכה... יש פלסטיקים והביאו קצת נפט, ועשו 8 נרות חנוכה, ואחרי זה הקימו מחסומים, פתאום כל הארץ בוערת, כל הארץ להבה".

הצטיידו בתחפושות - והציתו

אחר כך התייחס הרב למעורבות בנו למעשים. "הבן הזה (נחמן ברלנד) שהלך ושרף תחנות, הלך במסירות נפש אחרי אבא שלו כל החיים, הוא רק הלך אחרי אבא שלו. מה שאבא שלו אמר לו, לקפוץ לאש, ואחרי שהוא שרף את התחנות עם אריה גולדבלום, הם הגיעו לשמואל הנביא, מהמרכז, והיה הכל מחסומים, כל הארץ עלתה בלהבות".

מאיר דוד איזיק, החתן הטרי של ברלנד ושמואל שטרנגר, תלמיד ישיבת שובו בנים, נתפסו באחת התחנות מחופשים ב"תלבושות חילוניות", מכנסי ג'ינס ופיאות בלונדיניות, כשברשותם גלון נפט וכפפות. הם נשפטו וריצו חצי שנת מאסר, ואילו המשלח לא נמצא עד היום.

עד היום לא הצליחה המשטרה לפענח מי עמד מאחורי המעשה. אלא שבסרטון שצולם לפני שברלנד ברח מהארץ לפני כחמש שנים הוא מתפאר בכך שהוא למעשה המשלח וכי בנו הוא זה שביצע את המעשים.