פענוח ניסיון החיסול בירושלים: במשטרת ירושלים משוכנעים שראש הכנופייה הירושלמית איציק בר-מוחא עומד מאחורי ניסיון החיסול של אחד מבני משפחת הפשע היריבה, שמעון (סימו) מלכה, שנפצע בפיצוץ מטען במכוניתו לפני כחודש. למרות זאת בר מוחא שוחרר היום למעצר בית, מכיוון שאין לחוקרים די ראיות להגיש נגדו כתב אישום. מצלמת אבטחה של בית מלון סמוך תיעדה את המכונית נוסעת ואת להבות הפיצוץ.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירת ניסיון החיסול, שהמשטרה הודיעה היום על פענוחו, עולה כי בר מוחא, שהשתחרר לא מכבר מהכלא לאחר שריצה 13 שנות מאסר על חלקו בפרשת הבנק למסחר, עמד בקשר הדוק עם שני מבצעי ניסיון החיסול – תושבי ג'לג'וליה שמשתייכים לארגון הפשע של משפחת חרירי.

בידי חוקרי היחידה המרכזית של משטרת ירושלים האזנות לשיחות שבר מוחא קיים עם שני הנאשמים עד סמוך לביצוע ניסיון ההתנקשות וגם לאחר מכן. מתברר שבר מוחא התחבר, במהלך ריצוי עונשו בכלא, לאחד מבני משפחת חרירי וכך נוצר שיתוף הפעולה ביניהם.

מטען הוצמד לרכב (צילום: צבי לב/TPS)
מטען הוצמד לרכב | צילום: צבי לב/TPS

להערכת החוקרים, בר מוחא סבר שגם האחים מלכה – סם, יוסי וסימו – היו מעורבים בפרשת הבנק למסחר, אך בעוד הוא מרצה את עונשו הם המשיכו בחיי השגרה שלהם. לדעת חוקרי המשטרה זו הייתה הסיבה לניסיון החיסול של אחד מהאחים.

לפני כחודש, בשעת בוקר מוקדמת, יצאו שני תושבי ג'לג'וליה מכפרם, יצאו לירושלים בכביש 6 והגיעו סמוך לביתו של סימו מלכה. לאחר שאיתרו את מכונית ה"ברלינגו" שלו הצמידו לחלקה הקדמי מטען חבלה באמצעות מגנט. שניהם נשארו לתצפת על המכונית, וכאשר זיהו את מלכה יוצא מביתו עם שני ילדיו עקבו אחריו בנסיעה.

רשת הפשיעה נחשפה (צילום: צבי לב/TPS)
רשת הפשיעה נחשפה | צילום: צבי לב/TPS

רק לאחר שווידאו שמלכה הוריד את שני ילדיו במוסדות החינוך, נסעו שני החשודים אל היציאה מירושלים ושם הפעילו בשלט רחוק את מטען החבלה.

למרבה המזל מלכה רק נפצע והועבר במצב בינוני לבית החולים. ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים ניתנה עדיפות עליונה לפענוח ניסיון החיסול תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים רגישים.

זירת הפיצוץ, בחודש שעבר (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
זירת הפיצוץ, בחודש שעבר | צילום: חטיבת דובר המשטרה

תוך כדי חקירה עצרו החוקרים יותר מעשרה עבריינים שקשורים לארגון הפשע של משפחת חרירי ומעורבים בעבירות של סחר באמצעי לחימה ועבירות סמים. נגד כמה מהם כבר הוגשו כתבי אישום.

פיצוץ ברכב בירושלים (צילום: צבי לב/TPS)
צילום: צבי לב/TPS