פגעו בפרטיותם של עשרות. (אילוסטרציה)
פגעו בפרטיותם של עשרות. (אילוסטרציה) | צילום:

עובדים, בהם רכז מודיעין, מיחידת פיצו"ח (פיקוח על הצומח והחי) של משרד החקלאות נחקרו בימים האחרונים בנציבות שירות המדינה בחשד ששלפו מידע על אזרחים ממאגרים מסווגים של המשטרה ורשות האוכלוסין. למרות החשדות הכבדים, העובדים לא הושעו מעבודתם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החשד, מעל ל-10 עובדים עשו שימוש פרטי במידע על ידוענים, קרובי משפחה, מנהלים במקום עבודתם, והשיא - שליפת מידע אישי על החוקר האחראי שלהם בנציבות שירות המדינה.

העובדים שלפו נתונים ממערכת "אביב", מערכת של מרשם האוכלוסין הכוללת בין היתר מידע על נסיעות לחו"ל, וכן ממערכות מידע של משרד התחבורה הכוללות מידע על רישיונות נהיגה ומספרי רישוי של כלי רכב. החשד החמור יותר נוגע לשליפת מידע ממערכת משטרתית מסווגת בשם "רותם" שמשמשת לצרכים מבצעיים של המשטרה וגופי חקירה נוספים.

שלפו מידע על קצין בכיר בצה"ל

גורמים המקורבים לחקירה אומרים כי נעשו אלפי שליפות מידע שלא לצורך תוך פגיעה בפרטיותם של עשרות עובדים במשרד החקלאות, ידוענים, קציני משטרה ואזרחים מהשורה. באחד המקרים נכנס אחד העובדים למערכת המסווגת ושלף ממנה מידע על קצין בכיר בצה"ל ששמו נקשר לאחרונה לפרשיה פלילית.

גורמים המקורבים לחקירה אומרים כי למרות חומרת החשדות הנחקרים בנציבות, העובדים לא הושעו מעבודתם, ולמעשה יש להם גם כעת גישה למערכות המסווגות.