אישה קשורה לגדר
האישה נקשרה לגדר | צילום:

המשטרה עיכבה היום (רביעי) לחקירה את המטפלת של הקשישה שנמצאה קשורה לגדר מבנה בבני ברק ביום שלישי, בחשד שביצעה את המעשה. במשטרה ציינו כי השתיים אותרו לאחר שהובא לידיעת החוקרים הפוסט שהופץ ברשתות החברתיות ובו תמונה של הקשישה שאותרה כבולה באחד מרחובות העיר. בתום חקירתה המטפלת שוחררה למעצר בית בתנאים מגבילים למשך חמישה ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המטפלת, בת 43, היא ממוצא פיליפיני, כאשר הדיווח אודותיה הגיע לא ממשפחת המטופלת כי אם מגורמי רווחה שקיבלו דיווח ממשרד הסיעוד שבמסגרתו עובדת המטפלת. לאחר פרסום המקרה המשפחה פנתה למשרד הסיעוד וביקשה להחליפה. במשרד התיווך שמעו את המקרה, והיו חייבים לדווח לגורמי הרווחה - שפנו, בתורם, למשטרה.

עו״ד אורן שי, שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את המטפלת, מסר כי ״המטפלת מכחישה את כל החשדות ומשתפת פעולה עם החוקרים. לטענתה כלל לא קשרה את הקשישה וכל הזמן הייתה בסמיכות לקשישה״.

חשיפת הפרשה - בפייסבוק

בעקבות הפוסט המשטרה פתחה כבר אתמול בחקירת נסיבות קשירתה של הקשישה. במסגרת החקירה, פנתה המשטרה לעזרת הציבור באיתור משפחתה של הקשישה ובאיתור המטפלת שלה החשודה בביצוע המעשה. במהלך היום, בסיוע גורמי הרווחה בעיר, אותרו השתיים והמטפלת עוכבה לחקירה.

"לאחר שתוכן הפוסט והתמונות הובאו לידיעתנו נפתחה חקירה ואנו מנסים לאתר את זהותה של החשוד שכן מדובר באירוע חמור של פגיעה בחסר ישע", נמסר אתמול מהמשטרה. "מי שיש בידו לסייע באיתור המעורבים מתבקש לפנות אלינו למוקד 100".

העוברים והשבים ברחוב ששת הימים בעיר נדהמו לגלות ביום שלישי את הקשישה על כסא גלגלים שנקשרה לגדר בחום הכבד ושהתה שם במשך קרוב לשעה. "ראיתי את המבוגרת הזו קשורה לגדר עם הכסא, הלכתי לקניות שלי וחזרתי - ועדיין ראיתי אותה שם", סיפרה דקלה עמרם כהן, עוברת אורח שסייעה לקשישה.

"ניגשתי אליה לשאול אם היא צריכה משהו ואם אפשר להציע לה מים, ראיתי אותה מזיעה כולה והיא בקושי תקשרה איתי", היא הוסיפה. "נכנסתי לחנות סמוכה והבחנתי שם בעובדת זרה, שאלתי אותה אם היא אחראית לקשישה - והיא אמרה לי שכן ומיד הביעה התנצלות והלכה להביא לאישה מים".