חקירת אוהדי "לה-פמיליה" נמשכת: שלושה מהאוהדים שנעצרו במהלך מבצע המעצרים שהתקיים הלילה (שלישי) בקרב אנשי הארגון, חשודים בניסיון רצח של אוהד הפועל תל אביב. בתיעוד האירוע נראים השוטרים במהלך מבצע המעצרים ההמוני לקראת הבאת החשודים לדיונים בהארכת מעצרם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סוכן סמוי של המשטרה שפעל בחודשים האחרונים בארגון האוהדים "לה פמיליה" הביא למעצרם של 47 חברים בארגון. העצורים חשודים במעורבות בשורת אירועי אלימות, סחר באמצעי לחימה והחדרת אמצעים פירוטכניים למגרשי הכדורגל. תשעה בני אדם נוספים נעצרו בחשד שהיו מעורבים בסחר בסמים. בסך הכל נעצרו במהלך המבצע המשטרתי 56 בני אדם.

האמל"ח שנתפס בבתי הנאשמים (צילום: דוברות המשטרה)
רימוני הלם שנמצאו ברשות החשודים | צילום: דוברות המשטרה

במהלך היום הובאו החשודים לדיונים בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בחיפה. באולם בית הדין התרחשה מהומה בעקבות עימותים בין הסדרנים לאנשי "לה פמיליה" שהגיעו למקום.

אוהד "לה פמיליה" בביהמ"ש, ארכיון (צילום: חדשות 2)
הארכת המעצר, היום | צילום: חדשות 2

במהלך הדיון נקבע כי מעצרם של שלושת החשודים בניסיון הרצח של אוהד הפועל תל אביב בגרזן באוקטובר בשנה שעברה, יוארך בשבעה ימים בלבד. עורך הדין עדי כרמלי המייצג את אחד החשודים אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי מרשו מכחיש את המעשים שיוחסו לו, ומתח ביקורת על עד המדינה שסייע בחקירה. "מדובר בעד מדינה שקרן ועבריין שקרן ועריין שטפל האשמות באחרים כדי להציל את עורו מעבירות שביצע", אמר. "המשטרה הגישה בקשת מעצר מופרזת ומופרכת, החלטת בילת המשפט מדברת בעד עצמה".

עו"ד שגיא מלח (צילום: חדשות 2)
עו"ד שגיא מלח | צילום: חדשות 2

בין שאר חברי הארגון שנחשדו בעבירות אחרות, היה גם קטין בן 14 שנעצר אף הוא על ידי השוטרים. "מרשי טוען כי אין לו קשר לבית"ר ירושלים, ולא לארגון לה פמיליה", אמר עורך דינו שגיא מלח מהסנגוריה הציבורית. "לדבריו, הוא כלל אוהד מכבי תל אביב ואין ל א קשר לדבר".

אין תמונה
עו"ד עדי כרמלי

גם עורכת הדין יפעת כהן, המייצגת חשוד נוסף בניסיון הרצח, טענה כי מרשה מכחיש את המיוחס לו. "מדובר באסיר משוחרר שנעצר מספר ימים לאחר ששוחרר מהכלא", טענה. 

עו"ד תמי אולמן (צילום: חדשות 2)
עו"ד תמי אולמן | צילום: חדשות 2

במקביל, בית משפט השלום בעכו האריך גם את מעצרם של תשעת החשודים בסחר בסמים, בהם קצין צה"ל בדרגת סגן. "החשוד הכחיש את המעשים שיוחסו לו", אמרה עורכת דינו תמי אולמן. "הוא כלל הופתע מהמעצר". עורך הדין שאדי דבאח המייצג חשוד נוסף אמר דברים ברוח דומה: "נלמד את חומרי החקירה ונפעל בהתאם".

אמלח, לה פמיליה (צילום: דוברות המשטרה)
צילום: דוברות המשטרה

הסוכן הסמוי הוביל למעצרים

הסוכן הסמוי שהפעילה היחידה המרכזית של מחוז חוף פעל בשורות ארגון האוהדים של ביתר ירושלים במשך יותר מחצי שנה. פעילותו בשורות חברי הארגון המכונים "הקומץ" הגיעה לשיאה הלילה כאשר 400 שוטרים ולוחמי מג"ב פשטו על בתי חשודים בכל רחבי הארץ.

במהלך הפעילות של הלוחמים והשוטרים נתפסו ברשותם של החשודים 20 רימוני הלם, קילוגרם אחד של חומר נפץ, שני רימוני גז, שני רימוני עשן, מוקש תאורה, 29 אבוקות, 19 רימונים מאולתרים ושלושה פרטי סימון ימיים. במשטרה מבהירים כי צפויים מעצרים נוספים.

עורך הדין לירן אוחיון המייצג את אחד החשודים שוחח עם חדשות 2 Online ואמר: "מרשי לא קשור לאירועי האלימות ואמצעי הלחימה שהמשטרה מייחסת לו. אני בטוח שבסופו של יום בית המשפט ישתכנע שגרסתו של מרשי נכונה". עו"ד אוחיון הוסיף כי "הפעם במשטרה הלכו רחוק, ומייחסים למרשי חברות בארגון פשיעה כשאין, אפילו מבחינה תיאורטית, כל בסיס לכך".

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה לאחר המעצרים כי "האוהדים הם הפתרון ולא הבעיה, ולכן לא הסכמתי לצבוע קבוצה שלמה וגם לא ארגון אוהדים שלם". היא הוסיפה כי "אנחנו נמשיך לאתר מודיעינית ולהעניש רק את מי שפורע חוק".