היחידה הארצית של משטרת ישראל עצרה הבוקר (שני) לחקירה שישה חשודים תושבי ראשל"צ, אשקלון ונתניה, בחשד לסחר בבני אדם. השישה חשודים כי הפעילו רשת להבאה והעסקה של כבדי שמיעה ודיבור ממזרח אירופה כקבצנים. התופעה בה מועסקים קבצנים עבור גורמים פליליים סוקרה בהרחבה בכתבה של אפרת לכטר באולפן שישי לפני כשנה וחצי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

לעצורים מיוחסות שורת עבירות חמורות ובהן סחר בבני אדם, כליאת שווא, עבודות כפיה, תקיפה, אינוס, עיכוב דרכון וקשירת קשר לפשע.

ממצאי החקירה הסמויה שהחלה בעקבות פעילות של פקחי רשות האוכלוסין וההגירה, העלו חשד כי המעורבים הביאו ארצה והעסיקו שלא כדין כבדי שמיעה ודיבור, שהגיעו לארץ באשרת תייר שתוקפה פג. על פי החשד, הקורבנות הועסקו כקבצנים המבקשים נדבה באמצעות פתקים אודות מצבם וחלוקת בובות, תוך שמופעלים כלפיהם בשיטתיות אלימות, סחיטה ואיומים.

צילום אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

במסגרת החקירה אותרו עד כה כעשרה קורבנות, שהוחזקו בדירה באיזור נתניה והועברו למקלט המיועד לקורבנות סחר בבני אדם. על פי החשד נהגו הסוחרים לנהוג בהם באלימות, לגבות מהם חלק ניכר משכרם כקבצנים ואף עולה חשד למקרה של תקיפה מינית כלפי אחת הקורבנות.

הבוקר עצרה המשטרה את החשודים ועיכבה לחקירה מספר שוהים בלתי חוקיים ששהו עמם. "משטרת ישראל ורשויות האכיפה רואות בחומרה רבה את הניצול המחפיר של הקורבנות ומוגבלותם לצורך השגת רווח כספי, לא כל שכן את הפעלת האלימות כלפיהם ואת החזקתם בכפיה", מסרה המשטרה. "המשטרה תפעלנה באופן נחוש לחשיפה, חקירה ומיצוי דין עם מבצעי עבירות אלה".