פני פדידה ז"ל הייתה בת 77 כאשר נדרסה למוות במוצאי שבת סמוך לביתה בשדרות ירושלים ביפו. הדורס - יוסוף קורמטה - נסע ברכבו עם שני חברים ופעוט, פגע בה בעוצמה ונמלט מהמקום. זמן קצר לאחר מכן הוא נתפס וכעבור ארבעה ימים במעצר הוא שוחרר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני נוסע רגיל ופתאום היא יוצאת בין הרכבים, אני לא רואה אותה", הוא משחזר בשיחה עם חדשות 2. "רציתי למנוע את התאונה אבל לא הצלחתי, פגעתי בה". לטענתו, פדידה החלה לחצות את הכביש בין שתי מכוניות ולכן לא הבחין בה. בשלב מסוים, כך הוא מספר, ניסה לשבור שמאלה כדי לפגוע בה - אבל ללא הועיל.

קיפחה את חייה ליד הבית. פני פדידה ז"ל
קיפחה את חייה ליד הבית. פני פדידה ז"ל | צילום:

אחרי שפגע בה הוא לא נשאר לעזור, הוא גם לא התקשר להזעיק את כוחות מד"א. במקום זאת הוא בחר להימלט מהמקום. בדרך מנחם בגין הוא נתפס על ידי המשטרה. "היה איתי תינוק באוטו, ילד קטן, שהתחיל לצעוק ולבכות מההלם. הלכתי להחזיר אותו לאמא שלו" - כך הוא מסביר את החלטתו לברוח.

"שוטרים קפצו עליי, אמרו לי שברחתי אבל לא ברחתי, רציתי להחזיר את הילד לאמא שלו ואז לחזור", הוא מוסיף, "הייתי בהלם, לא ידעתי מה לעשות". כשנשאל כיצד יכול היה להשאיר אישה פצועה שרועה על הקרקע, הוא עונה: "לא ראיתי אותה שוכבת על הרצפה". בהמשך הוסיף "חששתי שהילד גם נפגע", אך לא הסביר מדוע לא הבהיל אותו לבית החולים.

"נעשה הכל כדי שיחזור לכלא"

"בית המשפט שחרר אותו ממעצר והתנאים שהושתו עליו הם מינימליים", אומר פרקליטו, עו"ד יגאל בן בנימין. "בסך הכל הוא יכול להתנהל ככל אדם, מלבד העובדה שרישיונו נשלל לשלושה חודשים - פסילה מנהלית מתוקף החוק".

משפחתה יוצאת למאבק
משפחתה יוצאת למאבק | צילום:

בני משפחתה של פני זעמו כשנודע להם על דבר השחרור. "זה רק מוכיח שאין ביטחון במדינה שלנו", אומר מאיר פדידה, אחיינה של פני. "זה לא יפה לשחרר איש כזה שרצח. אנחנו כועסים ונעשה הכל כדי שהאיש הזה יחזור לכלא".

הבדיקות שעבר יוסוף אחרי התאונה העלו שהוא לא נהג תחת השפעת סמים או אלכוהול ולא ברור אם היה יכול למנוע את התאונה. גורמים במשטרה אומרים שהוא ככל הנראה יועמד לדין בעתיד הקרוב בגין עבירת הפקרה, על כך שבמקום לעצור ולסייע - בחר לברוח.