תולים בו את האשמה, בנט. ארכיון | צילום: יונתן זינדל, פלאש90, חדשות

מפלגת הבית היהודי הגישה אמש (שלישי) תלונה במשטרה נגד ההסתה לטענתם, המתנהלת בימים האחרונים ברשתות החבריות כלפי יו"ר המפלגה, שר החינוך נפתלי בנט. לפי התלונה, מאז רצח שירה בנקי בת ה-16 במצעד הגאווה בירושלים לפני כשבוע והצתת הבית בכפר דומא בו נשרף למוות תינוק - עמוד הפייסבוק של בנט מוצף בקריאות לפגוע בו ובחבריו למפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נפתלי בנט, את כתמי הדם אי אפשר לשטוף, הם נשארים בנשמה שלך", כתב אחד הגולשים. גולש אחר הוסיף: "אתם רוצחים בני אדם".

גולשים רבים אף תלו את האחריות למותה של שירה בנקי בבנט עצמו. "הדם של שירה על הידיים שלך נפתלי בנט, על שנתת לחברי מפלגתך דרור לבטא את דעותיהם החשוכות", נכתב. "אין מילים שיוכלו לנקות אותך מזה".

גולש אחר כתב: "בטח עברה עליך שבת נעימה נפתלי. שתי ציפורים במכה אחת... הדגנרט הזה שליסל הוריד ארבעה להט"בים במצעד בירושלים... מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים. נכון אדון בנט? ומנגד הפרזיטים שלך שורפים משפחת פלסטינאית שלמה. אשכרה עונג שבת!!!".

חלק מהקריאות בעמוד הפייסבוק של בנט
חלק מהקריאות בעמוד הפייסבוק של בנט | צילום:


את התלונה בפועל הגישה מפלגת הבית היהודי באמצעות ראש המטה הצעיר במפלגה יונתן דובוב שאמר כי השר בנט מותקף באופן קבוע על ידי "אבירי חופש הביטוי והפלורליזם". "אני מזועזע", אמר. "רגע אחרי רציחות נפשעות, ישנם אנשים שרוצים עוד דם".

דובוב הוסיף כי במקום לנצל את השעה לחשבון נפש והגברת האחדות בעם, לוקחים זאת למקום של הסתה וליבון שנאה. "הניסיון להסיט את הדיון מעיקרו ולהפיל את האחריות הבלעדית על השר בנט ובוחריו לא יצלח", אמר. "גם לחופש הביטוי יש גבולות ברורים, ואחד מהם הוא הסתה לפגיעה באחר.

"הרוצחים לא מייצגים איש מלבד את עצמם - לא את אלוקים, לא את היהדות ובטח שלא את אזרחי מדינת ישראל. אני קורא לכל הצדדים - אחים אנחנו. בואו נשב ונלבן את הסוגיות הכואבות מתוך אהבה וראיית הטוב".