הרב החשוד (צילום: חדשות 2)
הרב החשוד | צילום: חדשות 2

פרשת הרב מהצפון החשוד בעבירות מין: היום (שלישי) נפגש האיש עם שלוש מהמתלוננות נגדו לעימות - לראשונה מאז שהתפוצצה הפרשה. העימות התפתח לוויכוח קולני בין הצדדים, כשהמתלוננות הטיחו ברב החשוד דברים קשים וחזרו על חלק מהמסרים שפורסמו אמש לראשונה בחדשות 2 במכתב שנשלח לרב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי גורמים המעורים בפרטי החקירה, אחת המתלוננות צעקה לעבר הרב החשוד: "אתה טמא, אני מסתכלת לך בעיניים. אתה זה שצריך להשפיל את המבט". יצוין כי הרב - ששמו וזהותו עדיין אסורים בפרסום - דבק בגרסתו שלפיה הוא לא כפה את עצמו על אף אחת מן הנשים, אלא הן אלו שרצו אותו.

"הרב התעמת היום עם חלק מהמתלוננות ואף לא אחת מהן טענה שבוצע בה אונס", אמר פרקליטו עו"ד אפרים דימרי. "הוא השיב עניינית ובקור רוח לכל הטענות שהועלו. פרטי החקירה כולם יובאו בפני בית המשפט והוא היחיד שמוסמך להכריע בעניין".

בשבוע שעבר הזמין הרב את המתלוננות "להביט לו בעיניים". במכתב שהן כתבו לו נאמר כי "קראנו את הדברים שאמרת לעיתונאים, שאתה לא מכיר אותנו ורוצה להסתכל לנו בעיניים. האמת שאתה צודק, אתה לא מכיר אותנו, אתה מכיר רק את גופנו. לא ראית שיש לנו נשמה, בעל, ילדים, רמסת אותנו".

המכתב שנשלח לרב
המכתב שנשלח לרב | צילום:המתלוננות הוסיפו כי רק בזכות תפיסתו ומאסרו של הרב הן יכולות להרים את ראשן. "בזכות הדין שנעשה בך אנחנו יודעות שאתה הרשע ואנחנו בסדר, שאתה העקום ואנחנו ישרות, אם תצא חי מהכלא אחרי 20 שנה, לא תהיה לך מנוחה", כתבו.

לפי הנשים, התמיכה שקיבלו מהקהילה בצפון, מראשי הישיבות ואחת מהשנייה עזרו להן להתמודד עם "הפחדות" הרב, כלשונן. "אנחנו נבוא להסתכל לך בעיניים עד שתשפיל את מבטך", כתבו בתגובה למסר ששלח להן.

הרב החשוד בעבירות המין הגיע בשבוע שעבר לבית המשפט והכחיש את החשדות נגדו. "הימים שבין 17 בתמוז לתשעה באב הם ימים שמצטערים על שנאת חינם", אמר. "אנחנו חושבים שזה הזמן להרבות באהבה וככה נבנה את הדברים בגאולה".

בית המשפט החליט להאריך את מעצרו בטענה שמעשיו מעלים תמונה של ניצול שיטתי של קורבנותיו. בנוסף העלה השופט חשש כי ניסיון ההימלטות של הרב מהארץ מעיד על ניסיון לשבש את החקירה.