הרב עזרא שיינברג, ראש ישיבת אורות האר"י בצפת, הואשם לפני מספר שבועות בשורה של עבירות מין שביצע בנשים שהגיעו לקבל ממנו ייעוץ. לאורך החקירה הכחיש שיינברג את המיוחס לו, אך לידי חדשות 2 Online הגיעה הקלטה של שיחה שבה מספרת רעייתו כי התוודה בפניה על המעשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשיחה נשמעת רעייתו של הרב כשהיא משוחחת עם רב העיר צפת שמואל אליהו, מי שחשף את הפרשה. היא מודה בפניו כי בעלה סיפר לה על כך ששכב עם שתי נשים במסגרת "טיפול הרפייה" שערך להן בשעה שהגיעו להתייעץ עמו.

"ידעתי...הרב זה לא מישהו ש'ייצא מהבית' בלי ידיעתי. ידעתי על כל ההרפייה שם, אני ידעתי, ידעתי שהוא עושה", נשמעת רעייתו של שיינברג בשיחת הטלפון. הרב אליהו מנסה להקשות עליה ושואל האם ידעה מה הוא עושה בזמן ההרפיות. "הוא אמר לי שזה חלק מהברכה וגם קיבלתי את זה", היא מדגישה בפניו.

הקשה בשאלות. הרב שלמה אליהו (צילום: חדשות 2)
הקשה בשאלות. הרב שלמה אליהו | צילום: חדשות 2

הרב אליהו סיפר במהלך שיחת הטלפון על הדברים ששמע משיינברג במהלך הבירור שנערך לו. "לנו הוא סיפר, אולי הוא שיקר, שאת יודעת רק על ההרפיות ואת לא יודעת שהוא שכב עם נשים אחרות", אומר לה הרב אליהו. הרעייה מודה בשלב זה ואומרת: "את זה אחר כך הוא סיפר לי, על שתיים...כן רק על שתיים".

עורך הדין אפרים דמרי המייצג את הרב שיינברג מסר בתגובה לחדשות 2 כי "בהקלטה מושמעים רק חלק מהדברים ולא כולם. אילו מדליף השיחה היה משמיע את כל השיחה מה היה לפני ומה היה אחרי הדברים היו נשמעים אחרת לגמרי ומקבלים פרספקטיבה שונה לחלוטין מזו המושמעת כעת". דמרי הוסיף כי "על הדלפת שיחה זו האשה הגישה תלונה במשטרה מכוון שמדובר בחומר חקירה חסוי שחל עליו איסור פרסום".