התעללות בבעלי חיים כלב מת (צילום: יקיר קרשביץ, אסף ברזינגר)
פגר הכלב שנמשה | צילום: יקיר קרשביץ, אסף ברזינגר

המשטרה עדיין מחפשת אחר חשוד שהטביע אתמול (ראשון) כלב מסוג לברדור בחוף ארגמן שבנתניה. הפגר נטמן בחוף על ידי עובדי עירייה, אך הוצא משם זמן קצר לאחר מכן על ידי מתנדבים שהעבירו אותו למכון הפתולוגי שבבית דגן לצורך נתיחה וזיהוי הבעלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דורון ברנר, יו"ר עמותת משמר בעלי החיים בישראל, שהשתתף בהוצאת הפגר מהחול, סיפר לחדשות 2 Online: "התקשר אליי בחור ואמר לי שהכלב נקבר בבור. זה היה נראה לו טעות או משהו, אז אמרתי לו שצריך לבדוק האם יש לו שבב כי אולי הבעלים שלו עשה את זה, אולי מישהו אחר".

אז, כך לדבריו, הוא יצא יחד עם מתנדבים מנתניה אל החוף והוציאו את הפגר כדי להעבירו למכון הפתולוגי לצורך נתיחה שלאחר המוות. "נמצא כי אכן הושתל בכלב שבב זיהוי. אנחנו נעביר אותו בתום ההליך למשטרה". מעיריית נתניה נמסר כי "המקרה נמצא בחקירת משטרה. בהזדמנות זו אנו קוראים לציבור לגלות ערנות כלפי בעלי החיים ומקרה של חשד לפגיעה בבע"ח לדווח למוקד 106".

התמונה שעוררה סערה (צילום: יקיר קרשביץ, אסף ברזינגר)
אכזריות בלתי נתפסת | צילום: יקיר קרשביץ, אסף ברזינגר

האירוע המזעזע התרחש אתמוך סמוך לשעה 11:00, אז נדהמו רוחצים בחוף למראה כלב מסוג לברדור שנמשה מהמים ללא רוח חיים, כששקית ניילון עוטפת את פניו. על פי עדויות, גבר הטביע את בעל החיים בכוח - ונמלט מהמקום. הצלם אסף ברזינגר, שהיה בחוף בעת האירוע, העלה פוסט בפייסבוק שבו הביע זעזוע עמוק. "רצח לאור היום!", הוא כתב. "היום, כשעבדתי כחובש בחוף הארגמן בנתניה, הגיעה אליי מישהי כשהיא נסערת ואמרה שמישהו מכניס בכוח כלב מסוג לברדור גדול לים כשהוא עוטף לו את הפנים עם שקית ניילון ומנסה להטביע אותו".

לחדשות 2 Online הוא סיפר: "ראיתי זוג, אמא ובת, שהיו ליד הכלב. הן אמרו שהיה מישהו שמשך את הכלב בכוח אל תוך המים וניסה להטביע אותו, למרות שהכלב השתולל". עוד הוא הוסיף כי לדברי האישה שפנתה אליו, "אנשים רצו לעזור ולהוציא את הכלב - שהשתולל, אך הבן אדם לא נתן לאף אחד להתקרב". אז, כך הוא מתאר, "רצתי מהר למקום כדי לנסות ולהציל את הכלב אבל כשהגעתי הבחנתי בו כשהוא כבר ללא רוח חיים וראשו עטוף בשקית ניילון. לא הפסקתי לבכות".

למקום הוזעקה ניידת משטרה של מרחב שרון. השוטרים פתחו בחקירה, אך טרם נעצר חשוד במעשה.