האם נהג ניסה לפגוע בפעילי האגודה למען הלהט"ב? לטענת הפעילים, בשעה שנסעו הבוקר (שישי) לירושלים כדי לבקר פצועים ממצעד הגאווה שנערך אתמול בעיר, רכב זר ניסה להוריד אותם מהכביש והנהג אף הפנה לעברם אצבע משולשת. תיעוד התקרית הגיע לידי חדשות 2 Online, ופעילי האגודה הגישו תלונה במשטרה. הנהג עוכב לחקירה והפעילים הוזמנו לתת עדות בתחנת המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בפעילים באגודת הלהט"ב שנסעו בכביש 1 ברכב המקושט בצבעי הגאווה. חברי האגודה טוענים כי הנהג ניסה לפגוע בהם וזגזג בכוונה. "הוא פשוט ניסה להוריד אותנו", סיפר לחדשות 2 Online עדן, פעיל בקהילה הגאה שהיה ברכב שמעוטר בדגל הגאווה. "הוא חתך אותנו שוב ושוב וזגזג ובסוף עשה לנו אצבע משולשת".

כך נראה הרכב שהותקף
כך נראה הרכב שהותקף | צילום:

לטענת עדן, הנהג - שאת פניו טשטשנו - "פשוט ניסה להוריד אותנו כשהיינו בדרכנו לבקר את הפצועים מפיגוע הדקירה". "העברנו את הפרטים של הנהג למשטרה", הוסיף עדן. "הוא חתך אותנו שוב ושוב, הייתי צריך כמה פעמים ללחוץ על עצירת חירום. הוא נראה משועשע, חייך ונופף באצבע משולשת", המשיך לתאר.

לאחר התקרית המשיכו הפעילים וביקרו פצועים בבתי החולים, ואף נפגשו עם שר האוצר משה כחלון. "מצער שבדרכנו לבקר את פצועי הפיגוע בבתי החולים בירושלים אנחנו נתקלים שוב בעוד גילוי להט"בופוביה, שמוכיח שהשנאה לקהילה הגאה היא תופעה רחבה", אמר לחדשות 2 Online מנכ"ל אגודת הלהט"ב עודד פריד שהיה ברכב בזמן התקרית. "עלינו להבטיח שהמרחב הציבורי, במדרכות ברחבי ירושלים ובכבישים, במערכת החינוך והבריאות, בבית וברחוב, יהיה מרחב בטוח עבור קהילת הלהט"ב באשר היא".

באגודת הלהט"ב השיקו בתחילת השבוע את "ואן הגאווה", וסיימו את המסע אתמול בירושלים במצעד. המטרה הייתה לקדם את זכויות הקהילה בכל הארץ ולכן הגיעו ליישובים רבים בצפון ובדרום. בין היתר הם גם הגיעו עם הוואן מול בית של ראש הממשלה בנימין נתניהו השבוע בקיסריה.

תושב הדרום נעצר בחשד להסתה בעקבות הדקירה

בתוך כך, נעצר חשוד נוסף בהסתה נגד הקהילה הגאה: תושב קריית מלאכי נעצר לאחר שכתב מסרים המביעים תמיכה בדוקר ממצעד הגאווה ישי שליסל. "לפחות היית מצליח להרוג כמה מהסוטים הארורים האלה", כתב האיש.

הוא נעצר בעקבות פנייה של חברת הכנסת יעל גרמן (יש עתיד) למשטרה. בחקירתו הודה בפרסום השערורייתי ואמר לחוקרי המשטרה: "למרות שזה לא חוקי אני לא יכול לקבל על עצמי את החוק שאוסר להסית נגד הומואים - "אני אמשיך בהסתה נגד הקהילה. החלום שלי זה להיות מפורסם". החשוד נשלח לבדיקה פסיכיאטרית ובהמשך היום יובא בפני שופט להארכת מעצרו.

בהכנת הידיעה השתתף תמיר סטיינמן.

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני