יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין זומן היום (שלישי) לחקירה במשרדי המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר מחוז ש"י. גופשטיין זומן לחקירה בחשד להסתה בעקבות דבריו שהוקלטו ופורסמו ב"כיכר השבת" בהם הסית לכאורה להצתת כנסיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת פאנל שבו השתתף בשבוע שעבר בישיבת וולפסון בירושלים, הבהיר גופשטיין כי הוא תומך בהצתת כנסיות כחלק מציווי פוסקים שקראו לבער עבודה זרה. גם תגובותיהם המופתעות והנזעמות של שאר המשתתפים לא גרמו לו לחזור בו מדבריו.

"האם אתה בעד שריפת כנסיות בארץ ישראל, כן או לא?", שאל כתב עיתון "יתד נאמן" בני רבינוביץ' את גופשטיין. "הרמב"ם... צריך לשרוף. האם אתה נגד הרמב"ם או בעד הרמב"ם", השיב לו גופשטיין. "אל תגיד לי רמב"ם, שאלתי אותך מה אתה אומר", התעקש רבינוביץ' עד שנענה - "בוודאי שכן".

אלא שלמחרת גופשטיין התייחס להקלטה והדגיש בשיחה עם חדשות 2 Online: "תמיד אמרתי שנפעל ואנחנו פועלים רק לפי החוק. ההערה שלי הוצאה מהקשרה, אני דיברתי על נושא הלכתי ולא אמרתי לאף אחד לעשות כלום".

כנסיית הלחם והדגים (צילום: רויטרס)
"לא אמרתי לאף אחד לעשות כלום". ארכיון | צילום: רויטרס

"כל התמהמהות יכולה להתפרש כרפיסות"

אולם הסתייגותו של גופשטיין לא השביעה את רצונם של ראשי הכנסיות הנוצרות בישראל. הם הגישו נגדו תלונה במשטרה ביום שישי, ויומיים לאחר מכן פנתה בכתב נציגות הוותיקן בישראל ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין וקראה לו להורות על הגשת כתב אישום נגד יו"ר ארגון להב"ה בגין הסתה לאלימות ולטרור.

"טרם יבשה הדיו על כתבי האישום שהוגשו נגד מציתי כנסיית נס הלחם והדגים שלחופי אגם כנרת", כתבו בקסטודיה דה טרה סנטה, הגוף המייצג את הכס הקדוש בישראל, "וכבר צצו דבריו המחרידים של מר בנצי גופשטיין מארגון להב"ה ובהם תמיכה מפורשת בשריפת כנסיות בישראל".

"כל התמהמהות יכולה להתפרש כתפיסה של רפיסות גורמי האכיפה, שלא לומר כגושפנקא לפריקת העול הגזענית מבית היוצר של ארגון להב"ה", הוסיפו בקסטודיה דה טרה סנטה.