הקלטת השיחה בין האם לאח. האזינו (צילום: שטרסטוק, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: שטרסטוק, חדשות

במסגרת חקירה שמתנהלת מזה כשבעה חודשים באגף המשמעת של נציבות שירות המדינה, נבדק חשד לעבירות מין חמורות וביניהן הטרדה מינית, כפיית יחסי מין וניצול יחסי מרות שביצע לכאורה בכיר במרכז להערכת מסוכנות של עברייני מין בעובדות הכפופות אליו ישירות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לחדשות 2 נודע שעל אף הבדיקה שנערכת, הבכיר ממשיך באותו תפקיד יחיד מסוגו ביחידה של בית חולים ממשלתי, שהינה הגוף שמוסמך על ידי המדינה לאבחן עברייני מין ולתת חוות דעת בעניינים גם בבתי המשפט, לשירות בתי הסוהר ולמשרד הרווחה.

החקירה החלה לאחר שעובדת ותיקה הגישה תלונה נגד הבכיר והתלוננה בפני החוקרים שהוא מטריד אותה מזה תקופה ארוכה. לטענתה, במקביל להטרדות, הוא הציע לה הצעות לשיפור תנאי העסקה שלה.

"הפכתי להיות שפחת מין בתוך כלא"

זמן קצר לאחר הגשת התלונה, עובדת נוספת סיפרה כי הבכיר כפה עליה יחסי מין: "זו התעללות של כמה שנים. כל מקום שהוא רצה, מתי שהוא רצה. זה קרה באמצע העבודה ואני אמרתי לו לא! לא! וכמה פעמים. בהתחלה כשהוא רצה, אני הייתי בשוק. אני זוכרת בדיוק מה אני לבשתי ומה הוא לבש", היא סיפרה. "אני פחדתי נורא והפכתי להיות שפחת מין כלואה בתוך כלא שלא ידעתי איך לצאת ממנו".

עשרה עדים נוספים העידו בנציבות שירות המדינה נגד הבכיר - ובכל זאת הוחלט שלא להשעותו מתפקידו הרגיש. "מאז שהן הגישו את התלונה, חלפה כמעט שנה שלמה", מספרת עורכת דינן של המתלוננות, רוני אלוני-סדובניק. "זה מתנהל בעצלתיים, החקירות לא נעשות בצורה יעילה, והעובדות המוטרדות נאלצות לעבוד תחת כפיפות ישירה של המטריד".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה: כי "הכל נמצא בטיפול של נציבות שירות המדינה".

מנציבות שירות המדינה נמסר בתגובה: "תיק החקירות נגד העובד נבחן על ידי אגף המשמעת ובימים הקרובים יישלחו למשרד המלצות האגף ביחס לתלונות שהוגשו נגדו. אגף המשמעת בחן גם את נושא המשך עבודתו במרכז להערכת מסוכנות של עברייני מין ולא מצא מקום להרחיקו".