"הוא ברח ואני החזקתי את היד שלי": עוו'אד וולדמרים, צעיר אריתראי בן 25, המתין למונית שירות בבני ברק - ולפתע הגיח אזרח ישראלי וכרת את כף ידו באמצעות סכין. הרופאים בבית החולים תל השומר הצליחו במאמץ רב להציל את ידו של הצעיר. למרות שהאירוע הקשה אירע כבר לפני שבועיים, טרם נעצר חשוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הערב (שני) התראיין עוואד לחדשות 2 וסיפר על רגעי האימה: לדבריו, "מישהו בא עובר מכיוון תל אביב לכיוון פתח תקווה. הוא אמר לי 'מה אתה מסתכל עליי. אני לא מסתכל עליך. למה אתה מסתכל?'". ע' לא השיב לפרובוקציה והבהיר כי לא הסתכל על האיש, אך התוקף המשיך לאיים: "חכה פה, אני אביא סכין אני אחתוך איתך".

בתוך כמה דקות חזר האיש ובידו סכין קצבים ארוכה ותקף את עוו'אד, בפעולה שנראתה כפשע של שנאה. "פתאום הוא בא, הוא לידי, היה לו סכין גדול. הוא עושה לי ככה. ונפלה היד שלי על הרצפה, ראיתי דם". כוחות מד"א הגיעו למקום ופינו את הצעיר לבית החולים תל השומר, שם הצליחו הרופאים להציל את ידו.

"אני זוכר את הפנים שלו, יש לו כיפה קטנה ומכנסיים שחורים. יש לו גם ציציות של הדתיים, אבל הבגדים שלו לא של הדתיים. ג'ינס נורמאלי שחור", שחזר ע' את מראה התוקף שלו. "לא היה לו זקן, היו לו בפנים פצעים".

בית החולים תל השומר, ארכיון (צילום: חדשות 2)
בית החולים תל השומר, ארכיון | צילום: חדשות 2

ידו של ע' תישאר מוגבלת

ד"ר אלון קובו, אורתופד המחלקת הכירורגיה של היד בבית החולים שיבא תל השומר, סיפר כי "הפציינט הגיע עם כריתה מלאה של שורש כף יד שמאל. היתה כריתה של העצמות, העור, הגידים. לא נשארה שום רקמה מקשרת בין האמה לכף יד". קובו סיפר כי רופא הוכנס בדחיפות לחדר ניתוח כדי "לחבר את העצמות, את הגידים וכלי הדם, על מנת לאפשר חזרה של אספקת דם ליד".

במשטרת מרחב דן פתחו בחקירה, צוות חקירה מיוחד הוקם, אך עדיין אף אחד לא נעצר. במשטרה אמרו היום שהתיק חמור וממוקם בעדיפות גבוהה, ואחד מהחשדות שנבדקים הוא פשע של שנאה. ע' משוכנע שמדובר בפשע על רקע צבע עורו: "זה בגלל שאני שחור. אם זה היה לבן שם, זה לא היה יכול לקרות לו. בגלל שאני יודע עברית, אני שומע מה אומרים לי ומקללים. הם חושבים שאנחנו לא יודעים מה הם אומרים".

בתל השומר הצילו את ידו בחינם, אבל כעת הוא זקוק לשיקום ולפיזיותרפיה ואת זה בית החולים לא יכול לממן, כך שנראה שהיד תישאר מוגבלת. לעובד כפיים מדובר בגזירה קשה, אבל עוו'אד מצליח לראות את הצד החיובי: "בהתחלה הייתי עצוב, אבל עכשיו יש לי מזל שהרופאים הרכיבו לי את היד, ברוך השם".