המשטרה עצרה הבוקר (שני) נער החשוד שהשתתף אתמול בהתפרעויות בהר הבית בירושלים. על פי החשד, הנער היהודי קרא לעבר המתפללים המוסלמים "מוחמד חזיר". רק ביום חמישי האחרון נהגה כמוהו ישראלית אחרת - והציתה מהומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא ברור אם משטרת ירושלים אינה מבינה או אינה רוצה להבין את החלטות בית המשפט", אמר פרקליטו של הנער, עו"ד איתמר בן גביר. "במקום לעצור את המתפרעים הערבים שעושים פרובוקציות וקוראים קריאות הסתה נגד יהודים בהר הבית, כל העת היא בוחרת לעצור דווקא את הצד המותקף".

הפריצה למסגד, היום (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
אבנים הושלכו לעבר השוטרים מתוך המסגד | צילום: חטיבת דובר המשטרה

כוח משטרה המורכב משוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג"ב השתלט אתמול על מתפרעים שהתבצרו במסגד אל אקצא. זמן קצר לאחר מכן הפיצה המשטרה את תיעוד האירוע, במהלכו נפצעו קל ארבעה שוטרים - ושניים מהם פונו לבית החולים להמשך טיפול.

כבר במהלך העימותים נעצרו שלושה מתפרעים. מהתיעוד עולה כי עשרות מתפרעים ערבים יידו אבנים על השוטרים וירו לעברם זיקוקים, גם במהלך הפריצה למסגד שהכניסה אליו נחסמה.

המתבצרים במסגד, אתמול (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
המתבצרים במסגד, אתמול | צילום: חטיבת דובר המשטרה

במשטרה הבהירו אתמול כי הם לא הופתעו מהעימותים: מדי פעם ניצבים השוטרים בירושלים בפני התבצרויות שנועדו להפר את הסדר, בעיקר לקראת ימים בהם מספר המבקרים גדול מהרגיל.

מתוך המסגד המשיכו המתפרעים ליידות אבנים וגם להתיז נוזל לעבר השוטרים, וחלקם נעצרו בסמטאות הסמוכות בעיר העתיקה. "נמשיך לגלות אפס סובלנות כלפי כל ניסיון להפר את הסדר ולפגוע בסטטוס קוו. כמו כן, נפעל לאיתור ומעצר המתפרעים ונדאג למצות עמם את הדין", הוסיפו במשטרה.

המהומות החלו לאחר שבסוף השבוע הופץ סרטון ובו תועדה צעירה ישראלית צועקת "מוחמד חזיר" במהלך ביקור בהר הבית.