חשד למעשה מגונה בקטינה (צילום: החדשות)
אילוסטרציה | צילום: החדשות

גבר בן 45 נעצר בחשד למעשי פדופיליה בעקבות פעילות של סוכן משטרה שהתחזה לבת 12 ברשת. הבוקר (ראשון) נחשפה פעילותו של קצין המשטרה, לאחר שהוגשה נגד החשוד הצהרת תובע. בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום בשבוע הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך השבועות האחרונים עברה פעילותו של פקד גוני סער, קצין הנוער של תחנת תל אביב צפון שבמרחב ירקון לרשת האינטרנט, כשהוא מתחזה ל"יאנה 12". למרות שיאנה ציינה כי היא רק בת 12, בחר אחד הגולשים לפתח עמה קשר מבלי לדעת שמעברה השני של המקלדת ומעברו השני של הקו נמצאים קצין משטרה ושוטרת מתחנת תל אביב צפון.

לאחר התכתבות קצרה התקשר החשוד לקטינה ופתח בשיחה שהתאפיינה בעיקר בתיאורים מיניים ובבקשות אינטימיות מבת שיחו. במהלך החקירה נאספו נגד החשוד ראיות בדבר ביצוע עבירות מין מהרף העליון שבספר החוקים.

שיחות מיניות וסרטונים

כבר בתחילה שלח החשוד תמונות וסרטונים אירוטיים והסביר ל"יאנה" כיצד עליה לגעת בעצמה במקומות אינטימיים בגופה למרות שציינה שהיא רק בת 12. הוא נעצר על ידי שוטרי מרחב ירקון לאחר שהגיע לביתה, כשהבין שהוריה אינם נמצאים.

"בא לי לנשק לך את השפתיים, את הצוואר... ואז תראי איך תתענגי", כתב בין היתר החשוד, תושב הצפון, לקצין. בהמשך הפכו התכנים מיניים יותר ובוטים יותר, כשהחשוד ביקש מיאנה הקטנה לגעת במקומות אינטימיים בגופה:

חשוד: אוהב את הגוף שלך.

יאנה 12: אתה מביך אותי.

חשוד: למה ממי חופשי, תשתחררי, תגעי תראי איזה כיף.

יאנה 12: מה זאת אומרת לגעת?

חשוד: שלחי תמונה בבגד ים.

יאנה 12: אין לי.

חשוד: ובשבילי אין איזו תמונה סקסית עם חזה ותחתונים.

לאחר שנחשף להתכתבויות החמורות, שבאחת מהן אף הציע החשוד לקטינה לקיים עמו יחסי מין, ולאחר שהבין כי החשוד בדרכו לכתובת שמסרה הקטינה, הנחה מפקד תחנת תל אביב צפון סנ"צ ניסים דאודי לעצור את החשוד.

"להורים תפקיד חשוב במניעה"

"אנו עדים לתופעה בה גברים מנצלים את חדרי ההתכתבויות האפלים ברשת האינטרנט על מנת לבצע עבירות מין בקטינים", אמר מפקד מרחב ירקון תת ניצב יהודה דהן. "מדובר במעשים חמורים נגד חסרי ישע ובניצול תמימותם. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנושא ותשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לאתר את העבריינים ולהעמידם לדין".

בהמשך דבריו ביקש דהן לפנות להורים. "יש לכם תפקיד חשוב במניעת אירועים דומים", הדגיש. "הסבירו לילדיכם את הסכנות הגלומות בגלישה באתרים השונים ברשת האינטרנט ואת הסכנות בשיחות עם אלמונים. בדקו באילו אתרים הם גולשים, הסבירו להם ואסרו עליהם לשלוח לזרים תמונות בכלל ותמונות אינטימיות בפרט. כמו כן אסרו עליהם למסור פרטים אישיים כמו את שמם, מספר הטלפון שלהם וכתובת המגורים שלהם".