לקרובי משפחתה של קשישה בת 90 מאזור המרכז הייתה תחושת בטן שמשהו לא כשורה מתרחש בביתה ולכן החליטו להתקין במקום מצלמה נסתרת. כשצפו בסרטונים גילו לתדהמתם כי המטפלת הזרה של הקשישה מכה אותה ומתעללת בה. בני המשפחה הגישו תלונה במשטרה בליווי ההוכחות והמטפלת נעצרה על ידי שוטרי תחנת כפר סבא. תיעוד ההתעללות קשה לצפייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסרטוני המצלמות הנסתרות נראית המטפלת - פיליפינית בת 32 - כשהיא מטילה את הקשישה על המיטה, חובטת בה ומושכת בידה באגרסיביות. המצלמות הוצבו גם בחדר הישנה וגם בסלון, ובמספר מקרים המטפלת חבטה בקשישה בידה ובבטנה.

"עקבנו אחרי תנועותיה של המטפלת ולא האמנו למראה עינינו, מדובר בהתעללות והזנחה, אין לזה שם אחר", סיפרה מ', אחייניתה של הקשישה. "זה לא רק עניין של מכות - גם להשאיר אותה עד שלוש בצהריים במיטה זו התעללות. היא נשארה רעבה לאורך שעות, וגם כאשר לא מזיזים אותה מהמיטה ולא מטפלים בה לאורך שעות ארוכות מצבה הולך ומחמיר".

האחיינית סיפרה כי דודתה הסובלת מדמנציה הייתה מטופלת באופן צמוד על ידי האזרחית הפיליפינית. "צריך פעם אחת ולתמיד לעורר דיון ציבורי. לא ייתכן שהמקרים האלה נמשכים", הוסיפה. "ראינו לפחות חמש פעמים שהיא נתנה לה אגרופים ומכות, כשהיא על כיסא הגלגלים ועל המיטה. היה לי קשה לי לראות את התמונות - ביקשתי מבעלי ובתי להסתכל במקומי והיו כאן צרחות, זה כל כך קשה לראות את זה".

"היה קשה לראות את זה" | צילום: מצלמת אבטחה

המטפלת טענה: הקשישה "נודניקית"

בתחילת השבוע הוארך מעצרה של המטפלת בשלושה ימים, והיום (חמישי) היא תובא לדיון נוסף בהארכת מעצרה. מפקד תחנת כפר סבא, סנ"צ פרץ רצון, מסר כי מדובר באירוע חמור של חשד לניצול פגיעותה של הקשישה. סנ"צ רצון הוסיף כי התיק נחקר בליווי והנחיה צמודה של הפרקליטות.

צוות חסרי ישע בתחנת כפר סבא, רס"מ איילת קווה ורס"מ רן שמש, קיבלו את התיק לידיהם והזדעזעו למראה הסרטון. לדבריהם, הצוות מטפל במקרים כאלו מדי שבוע אך בכל פעם מחדש זו "התמודדות לא פשוטה". המטפלת שנעצרה תחילה הכחישה את החשדות נגדה אך נוכח הסרטונים שהוצגו לה טענה כי פעלה כך מכיוון שהמטופלת "נודניקית".

"אני כואבת בגוף ובנפש, פגעו לה גם בגוף וגם בכיס", אמרה אחייניתה של הקשישה. לדברי בני המשפחה, הקצבה של הקשישה היא על שם המטפלת ומהווה חלק משכרה. בני המשפחה מודאגים כי הכסף לא יועבר לקשישה עד שתבוא מטפלת חדשה: "רק אז היא תתחיל לקבל מחדש את הקצבה".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עזרי עמרם