אלכז ויז'ניצר בבית המשפט
אלכז ויז'ניצר בבית המשפט | צילום: חדשות 2

הותרו לפרסום שמותיהם של ארבעת החשודים הנוספים שנעצרו הבוקר (שני) על ידי יחידת להב 433 במסגרת פרשת השחיתות הציבורית - פרשה 242: אלכס ויז'ניצר, לשעבר יו"ר נת"ע, שי ברס, לשעבר יו"ר נתיבי ישראל, שאול מזרחי, מנכ"ל החברה למשק וכלכלה של השלטון המקומי וישראל יהושע, לוביסט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בית משפט השלום בראשון לציון האריך בשלושה ימים את מעצרם של ויז'ניצר, ברס ומזרחי ובארבעה ימים את מעצרו של יהושע. הארבעה חשודים בעבירות של שוחד, מרמה והלבנת הון, במסגרת התפתחויות בחקירה הגלויה בפרשה 242 וחשיפת חשד למסכת נוספת של העברות כספים קואליציוניים לגופים ציבוריים ולגורמים אחרים בתמורה לשוחד.

מעצרו הוארך. ברס
שי ברס | צילום: חדשות 2

למרות ששניים מהחשודים שנעצרו נחשבים למקורבים במיוחד ליושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, במשטרה מדגישים כי החקירה לא הגיעה אליו והוא אינו קשור לפרשה. התפתחות בחקירה היא תולדה של דברים שאמר למשטרה אחד החשודים, שהפך לעד מדינה. דברי העד מביאים לגיבוש המלצות להגשת כתבי אישום נגד החשודים שנעצרו, וגם נגד אחת החשודות המרכזיות בפרשה - חברת הכנסת לשעבר פאינה קירשנבאום.

שאול מזרחי
שאול מזרחי | צילום: חדשות 2

חלק מהחשודים כבר נעצרו או נחקרו בשלב הראשון של הפרשה, וכעת הם נחקרים בגין חשדות נוספים שעלו נגדם. בנוסף למעצרים, ביצעה יחידת להב 433 חיפושים בבתיהם של החשודים ובמשרדיהם והחרימה מסמכים.

ישראל יהושע
ישראל יהושע | צילום: חדשות 2
_OBJ

פרשה 242, הידועה גם בכינויים "פרשת השחיתות הציבורית" ו"פרשת ישראל ביתנו", נחקרת באופן גלוי בחודשים האחרונים, ובמסגרתה עולים חשדות לקיומה של שיטת פעולה מאורגנת, לפיה בכירים בשירות הציבורי בעבר ובהווה העבירו במסגרת תפקידם הציבורי סכומי כסף ניכרים מהקופה הציבורית לגופים מתוקצבים ולרשויות שונות שלא כדין, וזאת בתמורה למתן טובות הנאה שונות לחשודים ולמקורביהם.