השריפה בכלבייה בסכנין
השריפה בכלבייה בסכנין | צילום: בשיר אמין

ביום שאחרי ההצתה המחרידה של הכלבייה בסכנין, הועברו הכלבים שניצלו מהשריפה לכלבייה בכפר רות הסמוך. היום (שני) קוראים בעמותת תנו לחיות לחיות לציבור להגיע ולאמץ או לקחת לאומנה כלבים ששרדו את האש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

"הכלבים שהגיעו לכלבייה בסכנין חולצו בעבר לאחר התעללות קשה וזכו ליחס חם ואוהב מהמתנדבים שלנו, ערבים ויהודים כאחד", אמרה היום יעל ארקין, מנכ"לית העמותה. "נמשיך בפרויקט 'מאלימות לחמלה' למרות הפשע המחריד והאכזרי. אנחנו קוראים למשטרת ישראל לפעול בכל דרך אפשרית על מנת לאתר את הפושעים ולהעמידם לדין".

לוק נפצע ומצא בית חדש
לוק נפצע ומצא בית חדש | צילום: יעל ארקין

בדליקה שפרצה בכלבייה בסכנין הלילה נשרפו שני כלבים למוות ועוד 15 כלבים נפגעו. מצבו של אחד מהם קשה והיתר סובלים מכוויות חמורות בכל חלקי גופם. שניים מהכלבים שנפגעו בשריפה זכו כבר הבוקר לבתים חדשים: בלקי, כלב מעורב בן 4 שסובל מפגיעה ברגלו ולוק, גם הוא כלב מעורב בן 4, שסובל מכוויות בצידי גופו.

גם בלקי זכה למשפחה חדשה
גם בלקי זכה למשפחה חדשה | צילום: יעל ארקין

מתנו לחיות לחיות נמסר שבשנים האחרונות סבלה הכלבייה בסכנין משורה של התנכלויות, פריצות וגניבות. בעמותה הגישו עד כה שלוש תלונות למשטרה - האחרונה שבהן לפני כחצי שנה, אך עד כה טרם נעצרו חשודים.

הכלבייה בסכנין
הכלבייה שהוצתה בסכנין | צילום: בשיר אמין

"זה לא ייאמן איך הכלבים שילמו בחייהם על שנאת חינם", סיפרה אמש לחדשות 2 Online רות מאי, מתנדבת תנו לחיות לחיות בגליל. "אחד התושבים ראה עשן בכלביה וניסה להשיג אותי בזמן שהייתי בארוחת חג. הגעתי ברגע שקיבלתי את ההודעה. המחסן וחלק מהכלובים היו מפויחים לגמרי. מצאתי את שתי הגופות של היידי ומקס ומוני נשרף. זה היה מחריד. הכבאים פתחו את הכלובים ואפשרו לכלבים לברוח ואני אספתי אותם מחדש".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני