בנט גינה את המעשים שיוחסו לרב (צילום: פלאש 90, חדשות 2)
בנט גינה את המעשים שיוחסו לרב | צילום: פלאש 90, חדשות 2

סערת הרב מהצפון, שלב הגינוי: יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס היום (שישי) לראשונה שפרשה שמסעירה בימים האחרונים בעיקר את הציונות הדתית - מעצרו של רב מוכר בנתב"ג בחשד לעבירות שביצע בנשים שהגיעו אליו לייעוץ. בחשבון הטוויטר האישי שלו כתב בנט: "פרשת הרב מהצפון היא כתם מוסרי ותמרור הזהרה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר החינוך הוסיף כי פגש מספר פעמים את הרב, שמעצרו הוארך ושמו טרם הותר לפרסום. בנט אמנם סירב לחרוץ גורלות באופן מיידי, אך גינה את המעשים המיוחסים בשלב זה לרב: "אין מורמים מעם. אין סליחה ומחילה למעוותי מוסר".

בשעות אחר הצהריים התלונן הרב, שעצור בבית המעצר צלמון, כי חש ברע. לאחר בדיקה הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים פוריה. פרקליטו של הרב, עו"ד אפי דמרי, אמר כי "בשעות אחר הצהריים החל הרב לחוש ברע, תוך שהוא מתלונן על לחצים בחזה, כפי הנראה בעקבות הצנתור שעבר בימים האחרונים. הרב פונה לבית החולים 'פוריה' בטבריה". לאחר בדיקות הוחלט לאשפזו במחלקה הקרדיולוגית.

היום הוגשה תלונה שלישית במשטרה נגד הרב. בפורום הרבנים שבודק את המידע בנוגע לרב טוענים כי יש בידיהם מידע על נפגעות נוספות - והם אף מאיימים שיציגו הקלטות מפלילות נגד הרב. במשטרה הדגישו כי הרב חשוד במעשה מגונה, מעילה במרמה ואיומים.

עד כה עשר נשים שונות פנו לפורום הרבנים וסיפרו על פגיעה מצד הרב העומד בראש ישיבה, ונשים נוספות טענו כי הרב ניסה "להתחיל" איתן. עד כה עולה מהעדויות דפוס פעולה אחיד של הרב - הנשים מודות כי הרב, שהושעה זמנית מתפקידיו ועזב את העיר, "מעולם לא כפה את עצמו" אלא פיתה בהסברים רוחניים.

בידי צוות הרבנים שמטפל במקרה יש הקלטות של הרב מודה במעשים בפניהם. לדבריהם הם "ישלפו" את ההקלטות אם הרב יוסיף להכחיש. גורמי דת המעורים בפרשה מספרים כי העדויות שהצטברו אצל הרבנים הן של נשים מכל רחבי הארץ והן חמורות מאד ומתארות דפוס פעולה שיטתי של הרב. רבות מהנשים בקהילה מתלבטות אם להתלונן מחשש להיחשף.

הרב החשוד (צילום: חדשות 2)
הרב בבית המשפט, אתמול | צילום: חדשות 2

הרב מכחיש את המיוחס לו: "הצדק ייצא לאור"

לדברי הגורמים, שורת רבנים ובהם הרב של צפת, שמואל אליהו, חוקרים את הסיפור בתקופה האחרונה. צוות הרבנים הודיע כי מדובר ב"תלונות בנושא טוהר המידות". מהרבנים נמסר כי "בהתייעצות עם גורמים נוספים ועם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, התבקש הרב להשעות את עצמו, והוא אכן השעה את עצמו מיידית מעבודתו כראש ישיבה".

אתמול הוארך מעצרו של הרב בשישה ימים על ידי בית משפט השלום בקריית שמונה. "בעזרת השם, הצדק ייצא לאור", אמר הרב לכתבים בבית המשפט, "בעזרת השם נעשה מסיבת הודיה וגם אתם תהיו מוזמנים".

עו"ד אפרים דימרי, המייצג את הרב, אמר בעקבות המעצר: "הרב מכחיש את המעשים המיוחסים לו, הוא ימסור את גרסתו ותגובתו למשטרה. המשטרה תמצה את החקירה ואנחנו מאמינים שבעזרת השם הרב ייצא זך ונקי ללא כל רבב". דימרי טען כי הרב לא ניסה להימלט מהארץ. "הוא עבר איזשהו צינתור ובעקבות ההמולה סביבו הוא החליט לצאת לנופש של מספר ימים ולחזור", הסביר. "הוא לא ידע על התלונה במשטרה ונסיעתו לא קשורה".