ארמון הנציב, ארכיון
ארמון הנציב, ארכיון | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שבעה צעירים ערבים ממזרח ירושלים נעצרו בחשד שנהגו לתקוף ישראלים שהתבודדו בטיילת ארמון הנציב, וזאת על רקע לאומני. החשודים, שלושה קטינים וארבעה בגירים, תושבי אבו טור, חשודים שבמהלך חודש הרמדאן תקפו ישראלים בשלושה מקרים שונים והיכו אותם, לטענתם בגלל שנאתם לישראלים ויהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקרה הראשון, שאירע לפני כחושד, תקפו שלושה מהם זוג חרדים שנישאו שבועיים קודם לכן ובילו בירושלים את ירח הדבש שלהם. תחילה הם ירקו לעבר הזוג הצעיר ואחר כך התקרבו אליהם. אחד החשודים חבט בפניו של הגבר היהודי, בעט בו, שבר את אפו. התקיפה נפסקה רק מאחר והתוקפים חששו מזוג נוסף שעבר במקום. הפצוע היהודי איבד את הכרתו ואושפז בעקבות התקיפה בבית החולים.

אחד החשודים, היום
אחד החשודים, היום | צילום: חדשות 2

שלושה ימים לאחר מכן, באותו מקום ובשעת ערב, הותקף צעיר ישראלי שרץ בשבילי הטיילת. שישה מהחשודים הגיעו אליו, עצרו אותו, ושאלו אותו שאלות הנוגעות לירושלים והר הבית. בעקבות דברים שהשיב להם הם החלו להכות אותו, בין השאר עם אגרופן. כתוצאה מהמכות נשברה אחת משיניו של הצעיר, שפתו נחתכה והוא נחלץ רק עם הפגיעות האלה לאחר שהצליח להימלט מתוקפיו, הגם שאלה דלקו אחריו.

יום לאחר מכן, במוצאי שבת, הגיעו חמישה מקבוצת החשודים בתקיפה אל זוג ישראלים - קצינת צה"ל וחייל שהיו בחופשה וישבו, בלבוש אזרחי, על ספסל בטיילת. הם הורו תחילה לצעיר לעזוב את המקום ואמרו לו שהבחורה תצטרף אליו רק מאוחר יותר. כאשר קם ממקומו הם תקפו אותו והכו אותו בראשו. גם הצעירה הותקפה ונחבלה בראשה.

חשוד נוסף בבית המשפט
חשוד נוסף בבית המשפט | צילום: חדשות 2

בעקבות צבר האירועים הבינו במשטרת ירושלים כי מדובר בקבוצה אחת של צעירים ערבים שפועלים מתוך מאפיינים זהים. בעקבות פעילות סמויה ואיסוף מידע מודיעיני נעצרו תחילת שלושה מהם שהודו בעבירות המיוחסות להם, זמן קצר לאחר מכן נעצרו ארבעה חשודים נוספים.

כל השבעה הם תומכי חמאס והודו כי המניע לתקיפה הוא לאומני ונובע משנאת יהודים שלטענתם "תפסו לפלסטינים את מדינתם". היום הוארך מעצרם בבית משפט השלום בירושלים.