כך נתפסו החשודים בפרשת הסחר בנשים: בלשי המשטרה רצו לאמת את החשד כי שני סרסורים מפעילים שירותי ליווי וסוחרים בנשים לזנות במסווה של עסק לתיירות מרפא. הם ביימו מסיבה בדירה של שוטר, הזמינו שלוש נערות ליווי דרך האתר של החברה ותיעדו את המתרחש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשים הגיעו לדירת השוטר בליווי שני הסרסורים. בפנים חיכו בלשי היחידה המרכזית של מחוז מרכז, כשהם מתחזים ללקוחות. הם הזמינו את הנשים לשבת, כשעל השולחן בקבוקי אלכוהול ושוחחו איתן, במטרה להוציא כמה שיותר מידע שיסייע בחקירה.

לאחר זמן מה של שיחה שילמו ואז גם הניחו דבר נוסף על השולחן - את תעודות השוטר שלהם. במקביל, שני הסרסורים ששהו מחוץ לדירה נעצרו והנשים הועברו לדירת מסתור.

החקירה הסמויה נפתחה בתחילת השנה, כשלישראל הגיעו שתי נשים מאוקראינה שעוררו חשד בבדיקת ביקורת הגבולות. בחקירתן סיפרו השתיים כי הגיעו לטיפול רפואי בעור בבית חולים בישראל, ואף נקבו בשם אותנטי של חברת תיירות מרפא ובמספר טלפון של איש קשר.

אזיקים, אסיר, כלא (צילום: Lisa S., Shutterstock)
החשודים נעצרו. אילוסטרציה | צילום: Lisa S., Shutterstock

במהלך החקירה הסמויה עלה חשד, כי שני החשודים עסקו באיתור נשים צעירות באוקראינה ורוסיה והציעו להן לעבוד בזנות בארץ. השניים ביקשו מהנשים לשלוח תמונות ולהגדיר את תחומי העיסוק במין בהם יסכימו לעסוק בארץ. עוד על פי החשד, אנשי קשר ברוסיה ובאוקראינה סייעו לחשודים באיתור הנשים.

המשטרה חושדת שהנשים השתתפו בעלות מחצית ממחיר כרטיס הטיסה לישראל, וכי את החצי השני שילמו שני החשודים. בחקירה עלה חשד כי החשודים היו גובים 700 שקלים עבור שעה של מתן שירותי מין, כאשר הסכום היה מתחלק חצי-חצי בין החשודים לבין האישה.

עוד עלה חשד כי השניים מפעילים אתר אינטרנט, שבו הופיעו תמונות הנשים והשירותים אותן הן מסכימות להעניק. "הבנות של הסוכנות הן סקסיות, מדהימות ומספקות לכל אחד את הפנטזיות הפרטיות שלו בצורה הטובה ביותר שרק אפשר", נכתב בחלון הכניסה לאתר המספק את השירות.

היום הוארך מעצרם של השניים, אלכסיי שטיין ואיגור סטבלצוב, החשודים בסרסרות, סחר בבני אדם למעשה זנות, גרימת עזיבת מדינה לשם זנות, החזקת מקום לזנות, קשירת קשר לפשע ועבירות מס.