יפרוש מתפקידו. השופט יצחק כהן
חקירה פלילית תיפתח. השופט כהן | צילום: אתר הנהלת בתי המשפט

שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת ידעו על ההטרדות -  ושתקו? המשטרה בודקת מידע לפיו שופטים נוספים מבית המשפט בו כיהן השופט יצחק כהן כנשיא, ידעו על הטענות של הפרקליטה העומדת במרכז חקירת המשטרה, לפיהן היא הוטרדה בלשכתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המידע שנבדק, אותה פרקליטה דיווחה בזמן אמת לפרקליטת מחוז הצפון, עו"ד מירית שטרן, וכשסיפרה לה את סיפור המעשה - היא אמרה לה לכאורה, בזמן אמת, שעדכנה את סגן נשיא בית המשפט על מה שאירע לה בלשכת השופט כהן.

מוקדם יותר היום קיבל היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, את המלצת ראש אגף החקירות במשטרה, ראש יחידת להב 433 ופרקליט המדינה והורה על פתיחה בחקירה פלילית נגד השופט יצחק כהן, החשוד שביצע הטרדות מיניות שביצע בשלוש עד חמש נשים, בהן גם פרקליטות בכירות.

לאור החלטת היועץ המשפטי לממשלה על פתיחה בחקירה פלילית בעניינו של השופט כהן, הודיעו נשיא בית המשפט העליון ושרת המשפטים על הסרת שמו של השופט מרשימת המועמדים לבית המשפט העליון. ההודעה נמסרה על דעת ובהסכמת שרת המשפטים ציפי לבני.‎

ציפי לבני
"לא יטייחו את העובדות". השרה לבני | צילום: חדשות 2

שרת המשפטים התייחסה לפרשה בריאיון לתכנית "שש" עם רינה מצליח, מוקדם יותר היום: "מערכת המשפט והפרקליטות צריכות להיות הנקיות ביותר. לא מקובל עלי כיסוי או טיוח של עובדות שידעו עליהם. עם סיום חקירת היועץ המשפטי, תיבדק גם מערכת אכיפת החוק וגם הפרקליטות, נבדוק מי ידע ולמה לא דווח ולמה המצב הבעייתי הזה לא קורה".

החשד: השופט נגע באזורים מוצנעים בגופן של הנשים 

שלשום (שלישי) פרסמנו לראשונה כי מהממצאים שכבר נאספו בחקירתו של כהן עולה כי מדובר בעבירות מין שעיקרן נגיעות באזורים מוצנעים בגופן של הנשים. עוד עולה שההטרדה המינית האחרונה המיוחסת לשופט אירעה לפני כשנתיים.

בית המשפט במחוזי בנצרת
בית המשפט במחוזי בנצרת | צילום: www.pikiwiki.org.il

כמה מהנשים שלגביהן נבדק החשד מועסקות בתפקידים שונים במערכת אכיפת החוק בצפון. המידע המתייחס לאירוע האחרון מלפני שנתיים, נוגע לפרקליטה שבשלב הזה מתלבטת אם להעיד, אולם האחראית עליה כבר מסרה עדות לחוקרים. חוקרי המשטרה נפגשו גם עם הפרקליטה עצמה וההערכה היא שבתוך כמה ימים יצליחו לשכנע אותה לשתף פעולה.‎

"ראיתי את חברתי יוצאת נסערת מחדרו של השופט"

אמש (רביעי) חשפנו כי שלוש פרקליטות מפרקליטות מחוז הצפון העידו בפני המשטרה כי ידעו בזמן אמת על ההטרדה לכאורה שביצע השופט כלפי עמיתתן לפני מספר שנים.

שלוש הפרקליטות אף הציגו תרשומת פרטית של הפרקליטות ולפיה כבר ב-2012 הדיווח הועבר לצמרת פרקליטות המדינה. אחת מהנשים שהעידו במשטרה טוענת שהיא ראתה בזמן אמת את חברתה יוצאת נסערת מחדרו של השופט כהן.

היועמ
אימץ את המלצת המשטרה. היועץ וינשטיין | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

אמש הודיע השופט כהן לשרת המשפטים ציפי לבני כי יקדים את חופשתו, זאת לאחר שבתחילת השבוע הודיע היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין כי הוא שוקל לפתוח בחקירה פלילית נגד השופט המועמד לבית המשפט לעליון בחשד לביצוע עבירות מין - מה שהבשיל היום, כאמור, לפתיחה בחקירה פלילית.

"השופט יצחק כהן הודיע לנשיא בית המשפט העליון ולשרת המשפטים, על הקדמת יציאתו לחופשה (החל מהיום), אשר תיכנן ממילא עקב נישואי בתו, הצפויים בסוף חודש זה", נמסר אתמול מדוברות בתי המשפט.

מדוברות מערכת בתי המשפט נמסר בתגובה: "מערכת בתי המשפט ושופטיה רואים לנכון להימנע ממסירת תגובות בעניין החקירה כל עוד זו מתקיימת".