בחודש שעבר התגלה הסוד: הקבוצה של אילנה פרישווסר, מטפלת הומאופתית החשודה שפעלה ככת, נחשפה. שש תלונות שהוגשו נגדה למחלק ההונאות של מחוז חוף הביאו למעצרה של המטפלת בחשד לעושק, מרמה, החזקת חומרים אסורים ועברות נוספות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החיים של א' נעצרו לפני שבע שנים. היא נפרדה מחבר, עברה משבר רגשי וידיד מהעבודה המליץ לה לבקר אצל הומאופתית שהכיר. אחת שגובה 1,000 שקלים לטיפול הראשון, אבל היא יכולה לעזור. "המראה שלה מתעתע, נראית כמו סבתא טובה. הגעתי אליה הביתה, והיא תיארה מיד כמה מחלות יש לי, מצהבת דרך סרטן ועד דלקות שונות".

מאוחר יותר, קבעה פרישווסר כי א' עברה בעברה התעללות מינית בידי אביה, וגם אחותה נפלה קורבן למעשיו. "האמנתי לה כל כך, חשבתי שאם היא אומרת, אז זה נכון", סיפרה א', שמדגישה היום - אחרי שהתפכחה - כי אין לה כל זיכרון כזה.

"כל אחד יכול ליפול" (צילום: חדשות 2)
"כל אחד יכול ליפול" | צילום: חדשות 2

היא מזהירה שהסיפור הזה יכול לקרות לכל אחד: "צריך רק עת משבר קטן. כל אחד יכול ליפול".

במהלך החקירה התברר שראש הקבוצה, המטפלת הכול יכולה, היא אחות לשעבר בקופת חולים, גרושה בת 63. על פי החשד, היא התחזתה והעניקה לעצמה תואר של דוקטור. הקבוצה, שנקראה "אנשי הדרך", מנתה כ-30 איש ופעלה במשך כעשור.

האם מדובר בכת, האם הוחזקו החברים בתנאי עבדות? החברים שעזבו נמצאים כעת בחוץ, אבל בעולם חדש ולא מוכר - ללא הוראות, ללא ציוויים וללא דמות שתחליט עבורם איך לנהוג ולהתנהל.