אחד החשודים במעצרו (צילום: איתי עמיקם)
אזקו ושדדו. אחד החשודים | צילום: איתי עמיקם

איומים ושוד באתרי הבנייה: שני שוטרי מג"ב וחייל חשודים כי כבלו עובדים זרים באזיקונים באתרי בנייה, ואז שדדו מהם באיומי נשק את כספם ואת רכושם. חוקרי צוות מרכז של המחלקה לחקירות שוטרים עצרו אתמול את השלושה בחשד לביצוע שורה של מעשי שוד מזויין נגד עובדים הזרים, ובית משפט השלום בתל אביב החליט להאריך את מעצרם של החשודים עד ליום חמישי השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פרקליטתם של החשודים עו"ד אפרת נחמני ביקשה במהלך הדיון להוציא צו שיאסור את פרסום שמם ותמונתם של החשודים בשל גילם הצעיר: "פרסום שמו יכול להרוס את חייו של אדם צעיר", טענה. בית המשפט קיבל את בקשתה ודחה את טענת המחלקה לחקירות שוטרים שם הסבירו כי פרסום שמם ותמונתם של החשודים יכול לעודד קורבנות נוספים להתלונן.

חוקרי מח"ש אמרו בדיון כי "מדובר בתיק חמור. פרט לשוד, יש גם חשד שחלקם החזיקו אמצעי לחימה שלא כדין. אנו לא יודעים בכמה מעשי שוד מדובר, אך חלק מהחשודים ביצעו שחזור של המעשים". סנגוריהם של החשודים הכחישו את החשדות וטענו כי הם צעירים נורמטיביים, המשרתים בשירות חובה במשטרה והם נעדרי עבר פלילי.

חשוד בהארכת מעצרו (צילום: איתי עמיקם)
חשוד נוסף בביהמ"ש | צילום: איתי עמיקם

"משמר הגבול מוקיע כל התנהגות אשר מנוגדת לערכים עליהם אמון החיל והארגון", נמסר ממג"ב בתגובה לחשדות. "עם סיום החקירה במח"ש, ובמידה ויאומתו החשדות, יסיימו הלוחמים את שירותם בחיל לאלתר. ראוי ונכון לציין כי אירוע זה לא מייצג את פעילותם הענפה של אלפי לוחמים ותרומתם לביטחון מדינת ישראל".

שוד באתר הבנייה. ארכיון (צילום: רויטרס)
שוד באתר הבנייה. ארכיון | צילום: רויטרס

לפני כשנה נתפסה כנופייה שהואשמה בשורה של מעשי שוד ותקיפות של מסתננים בתל אביב. את הכנופייה חשף תיעוד שצילם עובד זר בטלפון הסלולרי מחלון ביתו.

בחקירתם הודו ארבעת הצעירים במיוחס להם וטענו כי האריתריאים הם אנסים ולכן חיפשו נתינים אריתריאים שבהם יוכלו לפגוע. במכונית שבה תועדו הם שוטטו ברחובות, חיפשו קורבנות ואז הכו, קיללו, השפילו, תקפו ושדדו את מבקשי המקלט.