אילוסטרציה (צילום: רויטרס)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

היחידה המרכזית של משטרת מחוז ש"י חשפה כת משיחית, שחבריה עסקו בהחזרה בתשובה של צעירות ישראליות. על פי החשד, מנהיגי הכת שכנעו את הצעירות לעסוק בזנות ולקיים יחסי מין עם ערבים, עובדים זרים ובני מיעוטים ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

עד כה נעצרו ארבעה חשודים, שני גברים ושתי נשים, כשאחד העצורים הוא דמות מוכרת בקריית ארבע ואחת הנשים היא בת זוגו. ממצאי החקירה מעלים כי הצעירות הועסקו בזנות תחת השפעת סמים ואלכוהול, לאחר ששוכנעו שהמעשים האלה נועדו להציל את עם ישראל ולקרב את הגאולה. התשלומים עבור שירותי המין שסיפקו הצעירות הועבר בעיקר לחברי הכת.

מהחקירה עולה עוד, כי חברי הכת האמינו כי גאולת עם ישראל תגיע בעזרת "ניצוצות" - במקרה הזה יחסי מין עם גוי. על פי החשד, הם החזירו נשים בתשובה במטרה לגייסן לאקט ה"דתי" ויצרו תלות אצל הצעירות על ידי אספקת סמים ואלכוהול.

במשטרה חושדים שעוד נשים נפלו קורבן למעללי הכת 

לפני ארבעה חודשים פתחה משטרת מחוז ש"י בחקירה סמויה, שכללה פעילות מודיעינית ומבצעית בעקבות תלונה על ניצול נשים צעירות. עד כה ידוע לחוקרים על ארבע צעירות שנפלו קורבן למעשיהם של חברי הכת, שהתבצעו בין השאר, במלוניות ובבתי אירוח במספר מקומות ברחבי הארץ. במשטרה חושדים כי מספר הנשים שנפל קורבן למעללי הכת גדול יותר.

אחר הצהריים יובאו החשודים לבית משפט השלום בירושלים לדיון בהארכת מעצרם.

ילדיהם של בני הזוג החשודים הועברו לטיפול הרווחה

ממועצת קריית ארבע-חברון נמסר בעקבות מעצר החשוד מקריית ארבע כי "המשפחה מוכרת לגורמי הרווחה ברשות המקומית, אך רמת שיתוף הפעולה בין הצדדים היא אפסית ואף נתקלת בסירוב מוחלט מצד המשפחה. לפני למעלה מחצי שנה הגיעו לגורמי הרווחה שמועות בדבר חשד לעבירות מסוימות, עם היוודע השמועות פנו גורמי הרווחה בבדיקת הנושא מול בני הזוג והם מצידם הכחישו באופן גורף".

למרות זאת, פנתה מחלקת הרווחה של המועצה למשטרת ישראל והעבירה את הטיפול בנושא לפתחה. "משטרת מחוז ש"י מצידה, ביצעה בדיקות וחקירות בנושא והבוקר נעצרו בני הזוג. הטיפול בילדיהם נמצא תחת אחריות מחלקת הרווחה אשר עובדת בתיאום וליווי מלא של הנהלת מחוז ירושלים במשרד הרווחה".

ראש המועצה מלאכי לוינגר הדגיש: "אנו שמחים על העבודה המסורה של מחלקת הרווחה ומשטרת ישראל בניסיון לשמר ולהמשיך את איכות החיים בעירנו, במידה והחשדות הנ"ל יתבררו כנכונים, אז אני קורא לרשויות החוק למצות את הדין כי אנו כחברה מתוקנת לא נסבול עבירות מסוג אלה או דומות להן".