דוד דבש, המוכר כ"דוד הכי-טוב", שעליו נבנתה הדמות מפרסומת הטלוויזיה המוכרת, הוא החשוד המרכזי בפרשת הכת המשיחית - כך הותר היום (שני) לפרסום. על פי החשד, המעורבים בפרשה עסקו בהחזרה בתשובה של צעירות ישראליות, ושכנעו אותן לעסוק בזנות ולקיים יחסי מין עם בני מיעוטים "כדי לקרב את הגאולה". במשטרת מחוז יהודה ושומרון סבורים שפרסום שמות החשודים יוביל לתלונות נוספות מצד נשים אחרות שנפלו שבי בידי חברי הכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במסגרת הפרשה שנחשפה אתמול נעצרו ארבעה חשודים ובהם דבש, חסיד ברסלב מוכר מקריית ארבע. הוא נודע לציבור הרחב לאחר שתבע את חברת הביטוח "אישי ישיר" ואת השחקן משה איבגי, שגילם את דמותו בסדרת הפרסומות המצליחה. בשנת 2008 פסק בית המשפט כי על החברה לפצותו ב-400 אלף שקלים.

ממצאי החקירה מעלים כי דבש, יחד עם גבר נוסף ושתי נשים שנעצרו, העסיקו צעירות ישראליות בזנות תחת השפעת סמים ואלכוהול, לאחר ששכנעו אותן שהמעשים נועדו "להציל את עם ישראל ולקרב את הגאולה". הכספים עבור שירותי המין שסיפקו הצעירות הועברו ברובם לחברי הכת.

גורם במשטרה מציין כי על אף שפרקליטיהם של שני החשודים המרכזיים טוענים כי השניים סובלים מבעיות נפשיות, "אין הדבר מקל מעוצמת החשדות החמורים שעולים נגדם". היום הובאו שלושה חשודים נוספים לדיון בהארכת מעצרם, ואתמול שוחררו למעצר בית שתי נשים נוספות שנחשדו במעורבות בפרשה.

"דרדרו נשים לזנות תחת מעטה הלכתי"

עוד העלתה החקירה כי אנשי הכת האמינו כי גאולת ישראל תגיע בעזרת מה שהם כינו "ניצוצות" - יחסי מין עם גויים. על פי החשד, הם החזירו נשים בתשובה במטרה לגייסן לאקט ה"דתי" ויצרו תלות אצל הצעירות על ידי אספקת סמים ואלכוהול להן.

"פנתה אלי בחורה שנפגעה, בחורה שלא הייתה מוכנה לדבר עם אף אחד קודם", סיפרה פעילת להב"ה ענת גופשטיין. "שוחחנו הרבה זמן כשהיא מספרת על כת שדרדרה נשים לזנות, זנות בעיקר עם גויים, זרים, עובדים זרים. הכל תחת מעטה הלכתי, תחת אמונה דתית חזקה וביטול עצמי של האישה עד כדי מחיקת האישיות שלה. הם עמדו וצילמו וגם לזה מצאו הסבר הלכתי".

ממועצת קריית ארבע נמסר כי המשפחה מוכרת לגורמי הרווחה ברשות המקומית, אך רמת השיתוף הפעולה אפסית בשל סירובה לסייע. "לפני למעלה מחצי שנה הגיעו לגורמי הרווחה שמועות בדבר חשד לעבירות מסוימות, עם היוודע השמועות פנו גורמי הרווחה בבדיקת הנושא מול בני הזוג והם מצידם הכחישו הנ"ל באופן גורף", הבהירו במועצה.

למרות הכחשות המשפחה, מחלקת הרווחה המקומית פנתה, כפי שנדרש ממנה למשטרה. זו פתחה בחקירה שבתומה נעצרו דבש ואשתו. הטיפול בילדיהם הועבר למחלקת הרווחה. "במידה והחשדות הנ"ל יתבררו כנכונים, אז אני קורא לרשויות החוק למצות את הדין כי אנו כחברה מתוקנת לא נסבול עבירות מסוג אלה או דומות להן", הדגיש מלאכי לוינגר, ראש המועצה.