מעצרה של המטפלת החשודה בהתעללות מנס ציונה הוארך הבוקר (ראשון) ב-5 ימים בבית משפט השלום בראשון לציון. המטפלת המתעללת תועדה במצלמות האבטחה מכה תינוק כבן שנה. השופטת זהר דיבון סגל החליטה להאריך את מעצרה למרות שאין לה עבר פלילי. "מצאתי כי קיים חשד סביר ואף למעלה מכך, לפיו ביצעה החשודה את העבירות המיוחסות לה", נימקה השופטת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"בפניי בקשה שניה להארכת מעצרה של החשודה למשך 5 ימים נוספים", אמרה דיבון סגל. "עיינתי בחומר החקירה ומצאתי כי קיים חשד סביר ואף למעלה מכך, לפיו ביצעה החשודה את העבירות המיוחסות לה. עוד מצאתי כי מתקיימות עילות השיבוש ועילת המסוכנות".

היא הוסיפה: "נחה דעתי כי יש לאפשר את מיצוי החקירה וכין אין מנוס לעשות כן, בעת הזו, בעוד החשודה נתונה במעצר". במהלך הדיון שבו נכחה משפחת הפעוט, החשודה הסתירה את פניה.

האם של הפעוט בן השנה מנס ציונה התקינה לפני כחודש מצלמת אבטחה בביתה, ולאחר שצפתה בחומרים ראתה תיעוד של המטפלת של בנה מכה אותו. בתיעוד, שנחשף כאן לראשונה בחדשות online, נראית המטפלת כשהיא סוטרת פעמיים לתינוק הבוכה ומשאירה אותו לבכות. בעקבות פרסום התיעוד, המטפלת נעצרה לחקירה ותובא היום לבית המשפט.

ההורים התלוננו במשטרה והמטפלת נעצרה ביום רביעי והמשטרה חשדה שהיא ביצעה מעשים דומים לתינוקות אחרים. עוד לפני שהתלוננו במשטרה, הורי התינוק, ששמו נותר עלום, התעמתו עם המטפלת והראו לה את התיעוד המטריד.

כך נשמעה העימות בין המטפלת להורים:

האם: מה קרה עם *** (שם התינוק) היום?
האב: מה עשית עם *** היום? הרבצת לילד שלי! למה את מבוהלת? מה עשית עם ***?
האם: הרבצת ל***!
המטפלת: אני עשיתי לו (תנועת ליטוף על הלחי)
האב: ציפי, שומעים את הכאפה
האם: בואו נשמע את הכאפה שציפי נותנת לו

בשלב זה ההורים הראו לדוד את התיעוד מהמצלמות הנסתרות.

האם: אני רק רוצה לדעת מה עוד עשית? שאני אדע כמה כסף אני צריכה לפסיכולוג אחר כך
המטפלת: לא עשיתי לו כלום
האב (צועק): הבאת לילד שלי שתי סטירות אחרי שניערת אותו וסגרת אותו בעגלה שלו במשך שלוש שעות
האם (צורחת): סמכתי עלייך! זה הילד שלי! ילד ראשון שלי. הרסת לי את החיים
האב (צועק): הרבצת לילד שלי! הילד שלי! אני משלם לך! אני דואג לך, אכפת לי ממך!

בבוקר יום רביעי התראיינה אימו של התינוק לתוכנית "חדשות הבוקר" עם נסלי ברדה בקשת 12 ואמרה: "זה הסיוט של כל הורה, זה לא נותן לי מנוח". האם הוסיפה: "לצערי, היו כמה נורות אזהרה במהלך הדרך. מדי פעם הילד היה חוזר עם חבלה ונפיחות בלחי ואמרו לי: 'זה ילד, הוא נופל, תפסיקי, אל תהיי לחוצה, זה לא יכול להיות'. אבל משהו אצלי לא ישב טוב".

לבסוף האם שיגרה מסר להורים: "לא להיות שאננים, וכן, להתקין מצלמות, לדאוג שיהיו מצלמות בכל מקום על מנת שאם, אי פעם, יש למישהו את החשש הנורא הזה, לגשת ולבדוק".