לאחר שאביו הותקף באכזריות ביום ראשון על ידי צעיר בן 23 שלא הכיר, סיפר אתמול (רביעי) מיכאל סמולרצ'יק על התקרית הקשה ותחושותיו של אביו, יוסף: "קשה לו נפשית, הוא מפחד".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

יוסף, קשיש בן 80, הותקף באלימות על ידי תושב העיר אותו לא הכיר, באמצע הרחוב ולעיני כל, כך עולה ממצלמות אבטחה ברחוב שתיעדו במשך דקות ארוכות את האירוע. בצילום נראה הצעיר מטיל את יוסף על הרצפה, גורר אותו וחובט בו בחוזקה, כל זאת ללא סיבה.

"קשה לו לזוז", סיפר בנו, מיכאל קומיסרצ'יק. "קשה לו נפשית, הוא מפחד. הוא לא הכיר את מי שהכה אותו. הוא היה בשוק, המום ממש. זה קרה תוך שניות, לא היה ויכוח או דיבור ביניהם לפני התקיפה. הוא שכב על הרצפה ובכה".

דקות לאחר התקיפה האלימה הגיעו שוטרי קריית גת למקום וגבו עדויות מעדי ראייה. תוך זמן קצר נמצא החשוד ונעצר. גם הקשיש סייע למשטרה לבצע את המעצר. "אבא שלי זכר אותו וידע לזהות אותו", הסביר קומיסרצ'יק. "אני רוצה להגיד תודה למשטרת קריית גת על שעשו את עבודתם".

לאחר המעצר, ניגשו למשטרה שתי נשים נוספות מקריית גת והתלוננו כי הצעיר החשוד הכה גם אותן. בבית משפט השלום באשקלון הוגש היום כתב אישום נגדו 

לאחר תחקור קצר של הקשיש שהותקף, החלו השוטרים בסריקות אחריו - אז ניגשה לשוטרים קשישה כבת 70 שסיפרה להם כי ערב לפני כן הותקפה אף היא על ידי הנאשם והצביעה על מקום מגוריו. בסריקה בבניין אותר הנאשם בדירתו, הוא נעצר והועבר לחקירה ובדרך הוא טען בפני השוטרים כי הוא זה שהותקף על ידי הקשיש.

בסיום החקירה בה מסר את גרסתו, נכלא הצעיר, ובית המשפט האריך את מעצרו בצאת חג השבועות במספר ימים נוספים לטובת המשך החקירה. במהלך ימים אלו התייצבה קשישה נוספת בת 77 נוספת כשהיא מסתייעת בהליכון ודיווחה כי גם היא נפלה קורבן לאלימות של הנאשם לפני כשבועיים, ובכך עלה מספר קורבנותיו לשלושה קשישים שנקלעו לדרכו וללא סיבה הותקפו באלימות קשה.

מכתב האישום עולה כי ביום ראשון השבוע, יצא הקורבן להשליך זבל ובדרך הוא חלף על פני הנאשם. בסמוך לכך החל הנאשם להכות את הקורבן, הפיל אותו על הרצפה והמשיך להכותו נמרצות עד שהחל לגרור אותו ברחוב. שכנים שהבחינו במעשה החלו לצעוק לעברו רק אז הוא חדל מהכאת הקשיש ונמלט מהמקום.

עוד קודם, ביום שבת, ישב מתלוננת נוספת כבת 70 בספסל סמוך למקום מגוריה עם הכלב שלה. בשלב מסוים קמה המתלוננת על מנת לתת לכלבה לשתות. באותה עת חלף הנאשם במקום ופנה אליה: "מה נשמע רוסיה הכל בסדר?". לטענת המתלוננת היא השיבה בחיוב והמשיכה בעיסוקיה. בשלב זה הנאשם החל לתקוף אותה ולירוק בפניה - הוא בעט בחוזקה ברגלה של המתלוננת ואחרי שכלבה החל לנבוח הנאשם עזב את המקום.

בזמן שנעצר ונחקר הגיעה לתחנת המשטרה מתלוננת נוספת, קשישה בת 77 והתלוננה שאותו חשוד תקף גם אותה שבועיים קודם לכן. מכתב האישום עולה כי הנאשם הבחין בה כשהיא הלכה בסיוע הליכון בחצר בניין מגוריה. מעדותה עולה כי הוא היכה אותה בגבה, כמו במקרים אחרים, ללא כל התגרות מצדה או היכרות ביניהם.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מדובר במקרי אלימות חמורים במהלכם תקף החשוד ללא סיבה קשישים עוברי אורח תמימים שנקלעו לדרכו, אף מבלי התחשב במצבם הרפואי, והיכה בהם. פעולות איתור וחקירה מהירות שבוצעו, הביאו לכדי הגשת כתב אישום מפורט תוך זמן קצר"