הותר לפרסום: העבריין המורשע שנעצר אתמול (שני) בחשד להונאה והלבנת הון הוא ארבל אלוני, מי שרצח יחד עם משה בן-איבגי את נהג המונית דרק רוט בשנת 1994. אלוני, שהשתחרר ב-2015, חשוד כי פעל יחד עם חבריו "באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה על מנת לגזול את כספם של אזרחים במצוקה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

אמש עצרה המשטרה חמישה חשודים בביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות מס, עבירות על החוק להגנת הצרכן ועבירות על החוק לאיסור הלבנת הון. דווח כי בין העצורים, שני אחים שאחד מהם ריצה בעבר עונש מאסר ממושך על רצח. הבוקר הותר לפרסום כי אותו אדם הוא לא אחר מאשר ארבל אלוני, שהיה מעורב בשנות ה-90 באחד ממקרי הרצח המזעזעים שידעה המדינה - בית המשפט האריך את מעצרו ב-6 ימים.

ארבל אלוני ומשה בן-איבגי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
ארבל אלוני ומשה בן-איבגי, ארכיון | צילום: חדשות 2

בליל התשעה בינואר 1994 עלה אלוני, יחד עם חברו משה בן-איבגי, למונית של דרק רוט. שני הנערים בני ה-14 מהרצליה פיתוח ביקשו מרוט לנסוע לאזור בתי-המלון בעיר ואז, בשעה שמונה ושלושים, ירו בגבו שישה כדורים.

השניים נתפסו ונידונו לשש-עשרה שנות מאסר. בפברואר 1998, בעת חופשתם הראשונה מהכלא, ביצעו השניים שוד מזוין בחנות מכולת ופצעו את המוכרת. על כך נשפטו לחמש שנים נוספות בכלא. בעת ריצוי עונשו התחתן אלוני עם סטודנטית שכתבה עבודה על השניים במסגרת לימודיה.

זירת הרצח של דרק רוט (צילום: חדשות 2)
זירת הרצח של דרק רוט | צילום: חדשות 2

במאי 2004 יצא בן-איבגי לחופשה, במהלכה נמלט לארגנטינה. בנובמבר 2013 הוסגר לישראל, ובאוקטובר 2018 שוחרר מהכלא לאחר ריצוי עונשו. למרות שבבית המשפט טענו השניים כי הרצח בוצע ללא סיבה, בראיון שנתן מארגנטינה טען בן-איבגי כי המניע לרצח היה ויכוח בין חבר שלישי לבין דרק רוט, יום לפני הרצח.

חקירת ההונאה הנוכחית, שמנוהלת על-ידי המשטרה בשיתוף רשות המיסים, הרשות להגנת הצרכן ופרקליטות מחוז תל אביב, החלה בעקבות חשיפת הפעילות הפלילית לכאורה שבמסגרתה המעורבים גרמו לפגיעה באזרחים המצויים בקשיים כלכליים. "החשודים פעלו באופן מאורגן ושיטתי לאורך תקופה על מנת לגזול את כספם של אזרחים המצויים במצוקה של תזרים מזומנים", מסרו במשטרה. שישה מעורבים נוספים עוכבו לחקירה באזהרה.

את המעצרים ביצע כוח משימה מיוחד של היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבינלאומית (יאחב"ל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המיסים והרשות להגנת הצרכן, בתום חקירה סמויה וממושכת.