שודדים חמושים הגיעו לפנות בוקר (רביעי) לכפר דיר אל אסד שבצפון ושדדו חנות תכשיטים מקומית, אך בזמן שנמלטו מזירת הפשע הם נתקלו בהתנגדות מצד השכנים - שזרקו לעברם חפצים במטרה לסכל את השוד. אך השודדים החמושים לא נרתעו כלל והגיבו בירי אש חיה לכיוון השכנים המבוהלים. בעקבות המקרה, התושבים זועמים בשל חוסר האונים מול האלימות וחלקם מפנים את הביקורת למשטרה, שלטענתם לא פועלת מספיק ביישובים הערביים: "ניידת משטרה אחת הייתה פותרת את העניין".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

לאחר תקרית הירי המסוכנת נגד תושבים בלב הכפר, האלמונים החמושים נמלטו מזירת הפשע באמצעות שני כלי רכב שעמם הגיעו למטרת השוד. אך ככל הנראה התרחשה תקלה באחד הרכבים זמן קצר לאחר מכן והשודדים המשיכו עם רכב אחד, בעוד שהרכב התקול נותר בצד הדרך.

שוטרים שהוזעקו למקום פרסו מחסומים באזור ופתחו בסריקות לאיתור החשודים. חוקרי משטרה אספו ממצאים בזירה ופתחו בחקירה, אולם טרם ברורה מידת הנזק שנגרמה לרכוש במהלך העימות המסוכן עם השכנים, או שווי הרכוש הרב שנגנב מחנות התכשיטים. כמו כן, לא דווח על נפגעים בתקרית.

"ניידת משטרה אחת הייתה פותרת את העניין - לאן הגענו?!"

"זה מצביע על הכאוס ועל המצב שביישובים הערבים", סיפר בכעס אחד התושבים בשיחה עם "החדשות". "ניידת משטרה אחת שהייתה מגיעה למקום הייתה פותרת את העניין ותופסת את השודדים האלימים האלה".

"אנחנו מרגישים חסרי ביטחון", הוסיף תושב הכפר. "אם אנחנו בעצמנו משתמשים בחפצים בשביל לזרוק על שודדים - לאן הגענו?! באיזה מצב המדינה נמצאת היום?!".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת הדיווח במשטרה אודות המקרה, הוזעקו למקום כוחות משטרה, וניידת משטרה ראשונה הגיעה בתוך כשמונה דקות בלבד. השוטרים פרסו מחסומים ופתחו בסריקות לאיתור החשודים, וחוקרי המשטרה אספו ממצאים בזירת האירוע ופתחו בחקירה. המשטרה תמשיך לחקור את המקרה ביסודיות ולבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה למצות את הדין עם העבריינים ולהגן על ביטחונם ושלמות רכושם של תושבי האזור".