התפתחות בפרשת החשד להתעללות בתינוק בן שנה: שעות לאחר פרסום התיעוד בחדשות אמש (רביעי), נעצרה המטפלת שתועדה מכה פעוט כבן שנה. המשטרה הודיעה הבוקר כי החשודה - תושבת מרכז הארץ בת 64 - נעצרה אתמול לחקירה. הפרשה החלה כאשר אם לפעוט כבן שנה מנס ציונה התקינה לפני כחודש מצלמת אבטחה בביתה, ולאחר שצפתה בתיעוד תקיפת בנה פנתה למשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

היום הובאה המטפלת החשודה לדיון בהארכת מעצרה בבית המשפט ובסיומו מעצרה הוארך בארבעה ימים נוספים. במהלך הדיון היא הכחישה את המעשים המיוחסים לה ועורך דינה טען כי אין לה עבר פלילי וכי הסרטון אינו משקף את מה שקרה.

גורמים במשטרה טענו מנגד כי קיים חשד לכף שלא מדובר באירוע התעללות בודד מצד המטפלת וביקשו להאריך את מעצרה. בתום הדיון קיבל בית המשפט את עמדת המשטרה והאריך את מעצרה לצורך ביצוע פעולות חקירה נוספות.

בתיעוד, שנחשף לראשונה בחדשות online, נראית המטפלת כשהיא סוטרת פעמיים לתינוק הבוכה ומשאירה אותו לבכות. האם מיהרה להגיש תלונה במשטרה נגד המטפלת, ובמשטרה פתחו נגדה תיק. במשטרה הדגישו כי התלונה של המשפחה מנס ציונה התקבלה אתמול: "החשודה תובא לדיון בעניינה בבית משפט השלום בראשון לציון. החקירה נמשכת".

הבוקר התראיינה אימו של התינוק לתוכנית "חדשות הבוקר" עם נסלי ברדה בקשת 12 ואמרה: "זה הסיוט של כל הורה, זה לא נותן לי מנוח". האם הוסיפה: "לצערי, היו כמה נורות אזהרה במהלך הדרך. מדי פעם הילד היה חוזר עם חבלה ונפיחות בלחי ואמרו לי: 'זה ילד, הוא נופל, תפסיקי, אל תהיי לחוצה, זה לא יכול להיות'. אבל משהו אצלי לא ישב טוב".

על הקשר עם המטפלת אמרה: "כמו כל אימא טרייה חיפשתי את המסגרת הכי טובה בשביל הבן שלי. החלטתי שמטפלת זה הפתרון הכי טוב, אחד על אחד, עד שבני יידע לגונן על עצמו ואז אכניס אותו לגן. עשיתי ריאיונות, קיבלתי המלצות, ולמעשה החלטתי ללכת עם מישהי שהייתה נראית לי חמה, סבתא".

"ממש שומעים את הסטירה"

האם סיפרה על סימני האזהרה: "בתקופה האחרונה הבן שלי פשוט לא הסכים ללכת אל המטפלת בבקרים. הוא בא אלי וצרח, והיא פשוט אמרה לי: 'הוא מפונק, תלכי לעבודה, זה יעבור לו, זה בגלל שהוא רוצה להיות איתך'. הייתי משאירה את הילד שלי בוכה. התחלנו לשים לב שיוצאים לו 'קליקים' מהכתפיים והתחלנו לשמוע רעשים".

בשלב זה, שחזרה האם, החליטה להתקין מצלמות אבטחה: "באותו בוקר אמרתי לבעלי, 'משהו לא יושב לי טוב'. בעלי נכנס למצלמות וראה את כל ההתרחשות מהבוקר, הוא ראה אותה מרימה אותו משתי כפות הידיים, מסובבת אותו, מטיחה אותו על המזרון בסלון ומשאירה אותו על הספה ללא השגחה. היא זרקה אותו בעגלה כשהוא לא קשור ולא החליפה איתו מילה במשך שעות".

ההורים התעתמו עם המטפלת: "הלכנו לשם, התעמתתי איתה, צעקתי, קיללתי. היא הכחישה ואמרה שהיא פשוט ליטפה אותו. אמרתי לה: 'בואי נצפה ביחד בסרטון, בואי נראה אם זה ליטוף'. ממש שומעים את הסטירה. היא עדיין מכחישה ואומרת שזה ליטוף. היא אמרה, 'אני לא מבינה איך זה מה שאתם חושבים עלי'". האם הדגישה כי מיד לאחר העימות הלכה למשטרה והגישה תלונה.