הדרישה של א"ק: סגרו את התיק נגדי (צילום: מתוך "צל של אמת", ערוץ 8, HOT‎, חדשות)
הדרישה של א"ק: סגרו את התיק נגדי | צילום: מתוך "צל של אמת", ערוץ 8, HOT‎, חדשות

התפתחות בפרשת רצח תאיר ראדה: א"ק, שבן זוגה טען עליה כי אמרה לו שהיא זו שביצעה את הרצח, דרשה היום (שני) לסגור את תיק החקירה נגדה, כך פורסם בגלי צה"ל הבוקר. "הפרקליטות מדברת בשני קולות סותרים", טען פרקליטה של א"ק. עורך דינו של רומן זדורוב התראיין בתגובה לבקשה ויצא נגד הפרקליטות: "הפרקליטות משטה בעם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא ייתכן שבזמן שיושב אדם שהורשע ברצח הנערה, התיק נגדה (נגד א"ק) עדיין פתוח. לא יכול להיות שהפרקליטות מדברת בשני קולות סותרים", טען חקלאי בשם א"ק. "מדובר בדבר שהוא בלתי אפשרי מבחינה משפטית, מוסרית ואנושית: מצד אחד הפרקליטות הביאה להרשעתו ולשליחתו למאסר עולם של רומן דזורוב, ומנגד התיק נגד א"ק עדיין לא נסגר".

תיק החקירה נגד א"ק נפתח לפני 7 שנים, אך מאז הורשע במעשה זדורוב, והוא נידון למאסר עולם. עורך דינו של זדורוב, ירום הלוי, טען כי התנהלות הפרקליטות חמורה, ויש לחקור את א"ק, בשל מצבור הראיות שמצביע עליה כאשמה ברצח.

הורשע ברצח ראדה: רומן זדורוב (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
פרקליטו של זדורוב: להמשיך בחקירה נגדה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"פרקליטות המדינה אשמה במצב הזה, במחדלה המתמשך על פני שנים היא לא נוקפת אצבע, למרות ראיות שאני זועק לגביהן שנים. ראיות של מאה אחוז שא"ק היא זו שרצחה את תאיר", טען הלוי. "הפרקליטות משטה בעם ומשטה בעקיפין בבתי המשפט. אני שוקד על הגשת בקשה למשפט חוזר עד אחרי החגים".

הלוי טען ש"א"ק היא החלק השני של הבקשה": "לא רק שיש ראיות שרומן לא ביצע את הרצח, אלא שהתמזל מזלו ויש ראיות למכביר מי כן ביצע את הרצח. הפרקליטות חוטאת לתפקידה. היא לא חוקרת אותה כי היא יודעת שברגע שתחקור - רומן ילך הביתה כמעט אוטומטית".

"הפרקליטות משטה בעם", עו"ד הלוי (צילום: חדשות)
"הפרקליטות משטה בעם", עו"ד הלוי | צילום: חדשות

הלוי ציין מספר ראיות, שלדעתו יוכלו לשחרר את זדורוב ולאפשר לבתי המשפט להאשים את א"ק. הלוי טען שבעדות הראשונה, בן הזוג של א"ק אמר: "היא רצחה אותה, היא סיפרה לי והראתה לי את התיק של הדברים המוכתמים בדם. היא לבשה את הבגדים שלי". "כעת נמצאה שערה על הבטן של תאיר והיא מתאימה לו", אמר הלוי. "אז נכון, היא מתאימה לעוד עשרות אלפי אנשים, אבל ברגע שהוא אמר את זה מראש, ואין תסריט אחר למישהו אחר שהיה שם - זה 100 אחוז א"ק".