"אונס קבוצתי, התעללות, השפלות ואיומים": חייה של נ' השתנו מקצה לקצה ביום כיפור האחרון, וכעת הוריה נאלצים למכור את בתיהם ולחפש מקום חדש לגדל בו את בתם. מה קרה באותו לילה, ומדוע מי שלכאורה היו מעורבים באירוע מסתובבים חופשי ללא הפרעה?

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

הכל התחיל בלילה של יום כיפור האחרון. 2 ילדות רבות בפארק ציבורי, האחת מזמינה בני משפחה שגוררים את השניה בכוח לבניין נטוש. "הם כלאו אותה שם במשך 3 שעות, הפשיטו אותה בכוח וקראו לעוד 30-40 ילדים להגיע למקום", מספרת ת', אימה של נ'. "בשלב מאוחר הבת שלי איבדה את ההכרה. כשאיבדה הכרה, הגיע שוטר למקום ואף אחד לא עשה שום דבר".

בהתחלה נ' לא סיפרה להוריה כלום, אבל מאז אותו לילה, חייה השתנו. ביישוב בו היא גרה הפיצו עליה שמועות, היא ספגה מכות והשפלות בשטח בית הספר, עברה בין מוסדות חינוכיים וספגה איומים מנערות ביישוב. "חכי שאני אראה אותך מותק, כנראה שהמכות שקיבלת לא הספיקו לך", נשמעת אחת הילדות מאיימת בהודעה ששלחה ל-נ'. "את הולכת להצטער על היום שבו הכרת אותי, וזה לא היה טוב, זה לא יגמר בטוב".

עשרות נערים תקפו מינית נערה
צילום: חדשות

"יום לאחר האירוע היא קיבלה בערך 100-150 הודעות מבנים שהיא לא הכירה", ממשיכה האם, "שאמרו "שמענו שאת זורמת, שאת נותנת, שאת שוכבת". ההתעללויות מתרחשות בעיר, בתוך בית הספר, בכל מקום שהילדה פונה אליו". בהודעה נוספת שקיבלה נ', נשמעים עוד איומים: "יא מטומטמת, יא דבה, יא עלובה, יא מסריחה. לא מעניין אותי למי תשמיעי את ההקלטה הזאת. את תלכי לשוק - יש לי ידידים בשוק, תלכי לקניון - יש לי ידידים בקניון. אני לא יודעת עם מי את חושבת שאת מתעסקת".

אימה של נ' הגישה תלונה במשטרה אך נ' פחדה לדבר והתבצרה בשתיקתה. עד שפסיכיאטר קבע כי היא סובלת מפוסט טראומה בעקבות תקיפה מינית מורכבת. לפני חודש הגיעה לשתי חקירות בבית לין שם התחילה לחשוף לאט את מה שעברה. התפנית הגיעה לפני שבועיים, אז אימה מצאה בפלאפון את הפתק שכתבה.

"עברתי דברים קשים בחיים שלי", מספרת שם נ'. "עברתי אונס קבוצתי והשפלות קבוצתיות, ריכולים, שמועות. אני ילדה קטנה עם כוונות גדולות בחיים, או שזה מה שחשבתי עד פני שבועיים. מאז אני כבר לא יודעת אם אגיע לגיל 20, או 14 אפילו".

"עד היום לא נעשה כל דבר רציני בתיק הזה", מתלונן פרקליטה של נ', עורך הדין משה אורן. "מה שקורה כרגע זה שהילדה נמצאת ב"מעצר בית" כי היא מפחדת לצאת החוצה, מאוימת ומותקפת, והחשודים מסתובבים להם חופשי". "אתמול הייתה בעיר, ואני רואה אותו פשוט נוסע על אופניים חשמליות עם סיגריה בפה", מספרת ת' על אחד הנערים שלטענתה היו שותפים לתקיפה. "החיים לשלו ממשיכים כרגיל, ושלנו התרסקו.

בינתיים נ' בבית, יוצאת פעם בשבוע לשעה אחת לתכנית מיוחדת לנפגעות תקיפה מינית, ומקווה שאם יעזבו את האזור, תצליח לפתוח דף חדש.

ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד לנטען, מיד עם קבלת התלונה מהאם במשטרה נפתחה חקירה לפני כחצי שנה, ובסיום חקירתה על ידי חוקר ילדים מטעם משרד הרווחה, הועבר התיק לעיון והחלטת הפרקליטות. תלונה נוספת באותו נושא התקבלה מהאם רק לפני כחודש ולפיכך נוהלה חקירת ילדים נוספת לנערה. בהתאם לממצאים שהתקבלו לפני שבוע בלבד ממשרד הרווחה, זומנו מספר נערים ונערות השבוע אל תחנת המשטרה. החקירה עודנה מתנהלת ברגישות רבה, תוך ביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות לצד ליווי מקצועי של הנערה והאם, הכל במטרה להגיע לחקר האמת".