אתמול (חמישי) בסביבות השעה 20:30 יצא קו 278 של חברת "קווים" מהתחנה המרכזית בתל אביב לכיוון אלעד. במשך מעט יותר מחצי שעה הנסיעה התנהלה על מי מנוחות, והנוסעים לא יכלו לדמיין את הקטטה האלימה שתפרוץ בעוד דקות ספורות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

"אחרי היציאה מאלוף שדה אחד הנוסעים התחיל פתאום לקלל את הנהג, לא שמעתי בדיוק על מה הם רבו", מספרת הנוסעת שתיעדה את הקטטה האלימה. "האוטובוס חלף על פני אוניברסיטת בר אילן, התחנה האחרונה לפני אלעד, ולא עצר לנוסעים בתחנה". בשלב הזה התפתח העימות המילולי הבא בין הנהג לאחד הנוסעים.

נוסע: מה אתה צועק כמו איזה... (לטענת הנוסעת שתיעדה את המקרה הנוסע כינה אותו בחורה)
נהג: אני כמו בחורה? יא מניאק. מה יש לך בטח יא גבר. שקט שקט אני אומר לך
נוסעת: לא לא, רגע רגע בבקשה. אתה לא תעשה לנו ככה באמצע נסיעה. זה לא בסדר. תשב שם מאחורה ותיתן לו לנהוג כמו שצריך. לא לדבר איתו
נהג (כעבור כמה רגעים): כי אין שכל
נוסע: שקט יאללה תשב בשקט יא טמבל תשב תשב תנהג בשקט חתיכת מניאק מז***
נוסע (כעבור כמה שניות): למה לא עצרת להם? (מתייחס לכך שהאוטובוס לא עצר בתחנת בר אילן קודם לכן)
נהג: מה יהיה? מה יהיה?
נוסע: למה עצרת? למה עצרת? (כמה פעמים)
נהג: להתקשר למשטרה

בשלב זה שומעים המולה באוטובוס ולפי הנוסעת שתיעדה את הקטטה הנוסע קם ממושבו, ניגש לנהג ומתחיל להכותו. בתיעוד התקרית ניתן לראות את הנוסע מכה באגרופים וחונק את הנהג.

ההתכתבות של אחת הנוסעות באוטובוס (צילום: חדשות)
ההתכתבות של אחת הנוסעות באוטובוס | צילום: חדשות

"הנוסע קם באמצע הנסיעה ופשוט הרביץ לנהג", סיפרה הנוסעת. "אחרי המכות הנהג התעצבן ירד מהאוטובוס באמצע הכביש המהיר ודיבר בטלפון. באותו זמן בתוך האוטובוס שני נוסעים תפסו את הנוסע שהרביץ ולא נתנו לו להמשיך".

עוד תיארה הנוסעת: "אחרי כמה רגעים הם עזבו אותו והנוסע התפרץ מחוץ לאוטובוס והיכה את הנהג שוב. במהלך המריבה נקרעה לנוסע החולצה והאנשים שהיו באוטובוס ירדו והפרידו בניהם". באותו זמן הנוסעת שתיעדה כתבה לבן הזוג שלה שהיא מפחדת. "הם ממש רבו מכות", היא כתבה לו. "מפחיד לי. ממש מפחיד לי".

לדברי הנוסעת, לאחר הקטטה הנהג חזר לאוטובוס והמשיך לנסוע לכיוון אלעד בזמן ששני גברים השגיחו על הנוסע. "כשנכנסנו לאלעד, אחרי ארבע תחנות בערך הגברים שהשגיחו על הנוסע ירדו", המשיכה הנוסעת. "אני באתי לרדת גם אחרי כמה תחנות והתיק שלי נתפס במוט ברזל שהיה ליד הנהג. עליתי חזרה לאוטובוס כדי לשחרר את זה והנוסע ניצל את השהות הזו שהאוטובוס עצר ושוב היכה את הנהג. הנהג החזיר לו וניסה לחנוק אותו ואנשים שוב הפרידו ביניהם".

מחברת "קווים" נמסר כי הם מתכוונים להגיש תלונה במשטרה נגד הנוסע שהתפרע וכי בכוונתם למצות איתו את הדין. עוד נמסר מהחברה כי תפנה בשבוע הבא למשרד התחבורה בדרישה להקים מחיצות בין נהגי האוטובוס לנוסעים במטרה להבטיח את שלום נהגיה.

ישראל גנון, יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים בישראל, הגיב לתקיפה ושיגר פנייה לשר התחבורה: "חייבים להניע את המהלך של ההכרה המקצועית בנהגי האוטובוסים באופן מיידי. חציצה בין הנהג לנוסעים ,הכרה בהם ואבטחתם יצמצמו פלאים את האלימות בענף". כלל הנהגים בענף מתבקשים לאמץ את המתווה והפתרונות שהוגשו לשר בעזרת ההסתדרות הלאומית. יש להתכונן למאבק נחוש ואיתן למען ההכרה במקצוע ומניעת האלימות נגדנו כמובילי דרך לכלל הציבור."