לאחר התלונה במשטרה - עדות חדשה להתעללות בכלבים בקריית ארבע: בחודש שעבר חשפנו בחדשות Online תיעוד מטריד שמעלה חשד להתעללות בכלבייה בקריית ארבע - היום (שלישי) אנחנו חושפים תיעוד חדש. בעקבות התלונות הרבות שהגיעו ל"תנו לחיות לחיות" הגישה העמותה תלונה במשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בתיעוד החדש ניתן לראות כלבה מצטופפת עם גוריה בתא מלוכלך מלא בצואה כשהם רטובים מהגשם שדולף מגג המבנה. קערות האוכל והמים שלהם ריקות ומעט מהמזון מפוזר על הרצפה.

בעיריית קריית ארבע טענו בתגובה לפנייתנו כי מדובר בפרובוקציה של מנהלי העמותה וכי הכלבים מטופלים על פי המקובל במדינה ישראל. אך העדויות הקשות שהגיעו אלינו מציגות תמונה שונה לחלוטין.

בסרטון הקודם שהגיע לידי החדשות Online נראו הכלבים תשושים, אפאתיים, לא מגיבים ובקושי מסוגלים לקום. בתנו לחיות לחיות טענו שעל פי מצב התאים, הם לא נוקו בתקופה האחרונה. למרות שמפעילי ההסגר טענו כי הכלבים מקבלים אוכל פעמיים ביום: "נראה שהם לא אוכלים כראוי", אמרו בעמותה בכעס.

"הגשנו תלונות במשטרה ובמשרד החקלאות אך לצערנו המקום ממשיך לעבוד", מציינת מנכ"לית תנו לחיות לחיות, יעל ארקין. "כל התא מלא במים ובצואה עד כדי שלגורים אין מקום לשכב בו". ארקין הוסיפה כי לאור המצב החמור חייבים להוציא את הכלבים לבדיקה רפואית אך הצוות הווטרינרי אינו מספיק.

"מה עוד צריך משרד החקלאות כדי לסגור את המקום הארור הזה?", מוסיפה ארקין בכעס. "פעם אחר פעם אנחנו מגיעים ומתעדים מקום נטוש, ללא נפש חיה". לדבריה מצער שכך מתנהלים גופים רשמיים שנותנים יד לסבל ולהזנחה הפושעת של הכלבים.

בעמותה טוענים בנוסף שלאור מצבם של הכלבים, לא נראה כי הם מקבלים טיפול רפואי וכי לא נערכים ימי אימוץ מסודרים. עוד נטען כי המטפל הקבוע שאמור להיות במקום לא היה נוכח בעת הביקור. בעקבות תלונה שהגישו אנשי העמותה, פתחה המשטרה בחקירת המקרה.

למרות התיעוד הנוסף מסרה הוטרינרית של קריית ארבע כי "הכלבים מקבלים טיפול מצוין וכל מה שהם צריכים זה בתים מאמצים".

לפניות לכתבת: avivitm@ch2news.co.il