עוד אירוע של אלימות במהלך סוף השבוע: בתקרית שהתרחשה ביום שבת אחר הצהריים בחוף סטלה ביץ' שבבת ים, נראית קבוצה של אנשים בקטטה שבמהלכה הונפו כיסאות באוויר ונראה היה שבכוונתם להשליך אותם על הנוכחים. בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות נשמעות צרחות של המעורבים בקטטה, וכמה אנשים רודפים אחר אחרים במטרה להכות אותם להמשיך במריבה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בעקבות פניית החדשות Online למשטרה, נמסר בתגובה כי עד כה לא התקבל כל דיווח על האירוע ובעקבות הפנייה ייפתח בירור של נסיבותיו.

התקרית האלימה הזו התרחשה במקביל לקטטה שפרצה בשבת בין כמה צעירים לבין אנשי אבטחה באתר הבילוי ימית 2000, שהובילה לכך שאחד המעורבים - קטין בן 17 - נעצר. שמשון חן, מנכ"ל ימית 2000, אמר בשיחה עם החדשות: "מספיק שאחד-שניים כאלה יעשו קטטה והיום כולם מסריטים ותוך דקה זה בכל הארץ, לא יכולנו למנוע את זה עד שלא התעמתנו איתם".

"הם ניסו להיכנס לספא של ימית, לא התאפשר להם כי לא רכשו את האקסטרא", הסביר המנכ"ל. "הם ניסו בכוח להיכנס למקום שאסור להם, התעצבנו על המאבטחים והתפתחה קטטה בינם לבין המאבטחים. שוטרים בשכר שהיו במקום התערבו ועצרו לפחות אחד מהם, עם תלונה של אחד המאבטחים נגדו". חן אמר כי מדובר בבני מיעוטים ותקף: "לצערי זה קורה בכל הארץ היום - בטבריה, בירושלים, בסחנה, בכל מקום הם הולכים קטטות. יומיים זה יותר מדי בשבילם".

חן הסביר כי למרות התקיפה עם כיסאות וחפצים נוספים, המאבטחים לא נזקקו לטיפול: "הם מאבטחי מועדונים, אל תדאג, אנחנו נערכנו מבעוד מועד לימי העיד אל פיטר - הכפלנו את המאבטחים וגם שוטרים בשכר. נערכנו אבל עד שכולם מגיעים לוקח שתיים שלוש דקות, וכשמגיעים כולם הכול נעצר. הם תקפו את המאבטחים כשהם היו בכמות פחותה לזמן קצר". עוד המעיט חן מחומרת האירוע, למרות התיעוד: "היו שתיים-שלוש דקות של עימות, זה לא היה בין קהל רב".

מנכ"ל ימית 2000 הוסיף כי המשטרה לקחה סרטונים מהמצלמות: "היא תגיש תלונה נגד כולם, לא נוותר לאף אחד". גם בשנה שעברה תועדה קטטה בפארק, אך חן הסביר את ההבדל: "בשנה שעברה היה אירוע אחד עם דתיים שלא רצו לצאת מהמים ולהישמע להוראות המצילים ואז הם קראו לסדרנים. זה היה יום של גברים והם התנהגו בכוחניות בחבורה אבל בסוף זה הסתדר בלי פצועים".

גורם המעורה בפרטי החקירה סיפר לחדשות Online: "כמה צעירים דרשו להיכנס למתחם הספא של ימית 2000 מבלי לשלם, המאבטחים הסבירו כי הכניסה בתשלום נוסף. הצעירים סירבו לשלם, התעקשו להיכנס פנימה והפעילו אלימות בלתי מרוסנת כלפי המאבטחים שהיו שם".