עלייה משמעותית באירועי הירי
עלייה משמעותית באירועי הירי | צילום: החדשות

האלימות במגזר הערבי - עלייה של 130% באירועי הירי: בית החולים רמב"ם בחיפה דיווח היום (חמישי) על נתונים מבהילים, לפיהם חלה עלייה משמעותית במספר אירועי הירי בהם מעורבים ערביי ישראל. על פי הדיווח, בשליש הראשון של השנה נרשמה עלייה של 130% במספר הנפגעים שהגיעו עם פצעי ירי לבית החולים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו לא זוכרים שטף כזה של פצועי ירי שהגיעו לבית החולים", סיפרו במערך הטראומה של רמב"ם. "מאז מלחמת לבנון השנייה לא הייתה כמות כזאת, אז היה מדובר במלחמה והיום מדובר בעלייה קיצונית באלימות הפלילית".

פילוח אירועי הירי
פילוח אירועי הירי | צילום: חדשותעל פי הנתונים שנמסרו מבית החולים, בין תחילת ינואר לסוף אפריל הובאו לרמב"ם 32 פצועי ירי וזאת לעומת 14 בתקופה המקבילה אשתקד. הנתונים שנאספו על ידי מערך הטראומה מטרידים במיוחד בשל העובדה של 29 מתוך 32 נפגעי הירי שהגיעו לבית החולים הם מהמגזר הערבי - 18 מתוכם מהעיר טמרה שבגליל.

"עלייה כזאת לעומת השנה שעברה צריכה להדליק אור אדום אצל מקבלי ההחלטות", אומר ד"ר האני באחוס, ראש מערך הטראומה של רמב"ם. "מדובר בתופעה שחייבת טיפול מידי כדי לבלום אותה". ד"ר באחוס סיפר כי הרבה מפצועי הירי הגיעו במצב קשה ואחד מהם נפטר: "זו לא נחמה - צריך לעצור את האלימות הזו".