בעקבות הקטטה שהתפתחה אתמול במסעדת "בית הפנקייק" בבית ינאי המשטרה עצרה היום (ראשון) חשוד ראשון. מבדיקה ראשונית של השוטרים שהגיעו למקום, וכפי שעולה מהצילומים של מצלמות האבטחה, מסתמן כי האירוע האלים החל בוויכוח בין מלצרית במקום לבין לקוח.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת חקירת המקרה גבתה המשטרה במהלך היום גרסאות של מספר מעורבים באירוע ועדי ראייה וכך הגיעה אל החשוד, גבר בן 36 מחדרה. לאחר שאותר בביתו הוא עוכב לחקירה בחשד למעורבות בתקיפה.

תיעוד האירוע הופץ אתמול ברשתות החברתיות. בסרטון נראים עובדי המקום ולקוחות מחליפים מכות ומשליכים אלו על אלו כיסאות. העימות התחיל בתוך המסעדה ונמשך בחניון. בהתאם לעדות שתיגבה מהחשוד יחליטו במשטרה אם לשחרר אותו או להביא אותו לדיון על הארכת מעצרו בבית המשפט. נסיבות האירוע ממשיכות להיבדק.

המלצרית המעורבת בתקרית הסבירה כי האירוע כולו החל בעקבות כך שהלקוח החליט להתעלם מתור האנשים הממתינים למקום ומהמארחת המנהלת את סדרי הישיבה, והתיישב על דעת עצמו באחד השולחנות. "היה יום שגרתי, ופתאום שמעתי לקוח צועק על מארחת", סיפרה המלצרית. "הוא ראה שיש תור ארוך בצד, ופשוט התיישב על שולחן מלוכלך עם המשפחה שלו. המארחת וגם מנהלת המקום ניגשו אליו, והוא פשוט המשיך לשבת ולצעוק".

אחרי שניגשה לסייע, נקלעה המלצרית לעימות עם הלקוח האלים. "הגענו למצב שאני מסבירה לא שהוא לא יכול לשבת כי יש אנשים לפניו שהמתינו למקום", שחזרה. "אמרתי לו שבדרך הזו הוא לא ישיג כלום - והוא אמר לי: 'יאללה יאללה תפני'". אחרי שסירבה להעניק ללקוח שירות הוא איים עליה - והכה אותה בפניה. מנקודה זו האירוע הסלים והפך לקטטה רבת משתתפים.

בעמוד הפייסבוק של רשת המסעדות פורסמה הבהרה: "למקרה שרץ ברשת אין כל קשר לאחד מסניפי בית הפנקייק - המקורי - רשת בית הפנקייק המקורי דוגלת בערכי סבלנות וכבוד, ומגנה כל אלימות מכל סוג שהוא".