האקר, הקר, פורץ מחשבים, מחשב, קוד (צילום: backgroundstore, 123RF)
פעלו להברחת אמל"ח. אילוסטרציה | צילום: backgroundstore, 123RF

פעילות סמויה של המשטרה הביאה למעצרם של שני אחים, לאחר שפעלו ברשת ה"דארק נט" לרכישת אמצעי לחימה מחו"ל - כך הותר היום (חמישי) לפרסום. במוקד החקירה: פנייתו של תושב ישראל לרשת האפלה לצורך רכישת אקדח ושילוחו ארצה. החקירה הסמויה התנהלה בחודש האחרון תחת צו איסור פרסום ותוך שיתוף פעולה עם רשויות אכיפה זרות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עם התקדמות החקירה הסמויה, פעלו חוקרי סייבר לאיסוף ראיות נגד החשוד המרכזי: בן 26 ממזרח ירושלים, שעל פי החשד פנה באמצעות ה"דארק נט" לאדם אחר הנמצא בחו"ל ורכש ממנו אקדח מסוג "גלוק", עבורו שילם במטבע וירטואלי סכום שווה ערך לכ-1400 דולרים. עוד עלה בחקירה כי החשוד אף בדק אופציות שילוח שונות, באמצעותן ביקש להעביר את האקדח על מנת שלא ייתפס על ידי הרשויות.

אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
החשודים: אחים ממזרח י-ם. אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

לפני כשבועיים נעצרו החשוד המרכזי ואחיו בן ה-32, גם הוא תושב מזרח העיר, שעל פי החשד קשר עמו קשר לביצוע העבירה וידע אודות כוונותיו ורכישת הנשק. הם הובאו לחקירה בחשד ליבוא נשק בלי רשות, החזקתו וקשירת קשר לביצוע פשע. אמש הגישה הפרקליטות הצהרת תובע נגד החשוד המרכזי בתיק והוא שוחרר למעצר בית בתנאים מגבילים. האח שוחרר גם הוא בתנאים מגבילים.

במשטרה ציינו כי לאור התקדמות הטכנולוגיה ופיתוח שיטות חדשות לביצוע עבירות באינטרנט בארץ ובחו"ל, הם "מפתחים יכולות לפעול באופן סמוי ברשתות ובאתרים תוך שיתוף, סיוע והפריה הדדית עם רשויות האכיפה ברחבי העולם".